«ԴԱԻՇ»-ը 1 մլն դոլար գլխագին է սահմանել քուրդ կին մարտիկի համար
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը կոչ է արել Եվրոպայում բնակվող իր հետևորդներին սպանել իսլամիստների դեմ կռվող քուրդ կնոջը՝ Ջոաննա Փալանիին:
Ինչպես հաղորդում է Al Arabiya.Net-ը՝ խմբավորման անդամները հայտարարել են, որ  նա, ով կսպանի Դանիայից Սիրիա մեկնած ու ԻՊ-ի դեմ կռվող քուրդ մարտիկին, կպարգևատրվի 1 մլն դոլարով:
Նշվում է, որ Կոպենհագենի քաղաքային դատարանը վճիռ է կայացրել Փալանիի դեմ՝ Դանիայի օրենսդրությունը խախտելու ու Սիրիայում ԻՊ-ի դեմ կռվելու համար:
23-ամյա աղջիկը մեկնել է Սիրիա պայքարելու քրդերի հետ «բոլոր մարդկանց իրավունքների պաշտպանության համար», և ավելի վաղ հայտարարել էր, որ իսլամիստ ահաբեկիչներին սպանելը շատ հեշտ է:

ISIS militant group have called for their affiliates in Europe to kill the Danish girl who fought against them, placing a one-million-dollar bounty on her.
According to Al Arabiya.Net, the militant group stated that whoever kills Joanna Palani - A young Danish-Kurdish woman who fled her homeland to fight ISIS in Syria - will receive a million-dollar reward.
Palani, 23, is currently facing punishment from Copenhagen City Court after she violated Denmark's 'foreign fighter' rule, for fighting with Kurds against ISIS.
She reportedly went to fight for the Kurds in Syria "for human rights for all people," and earlier this year she stated that ISIS soldiers are "very easy to kill."