Թուրքիայում լրագրողներին արգելել են լուսաբանել ՌԴ դեսպանի սպանության հետաքննությունը
Անկարայի դատարանը լրատվամիջոցներին արգելել է լուսաբանել Ռուսաստանի դեսպանի սպանության հետաքննության ընթացքը, հայտնում է թուրքական Anadolu գործակալությունը՝ իր աղբյուրին հղումով:
Արգելվել է նաև տարածել Ռուսաստանը թուրքերի աչքերով ցուցահանդեսի տեսագրությունը, որտեղ սպանվել է Ռուսաստանի դեսպան Անդրեյ Կառլովը:
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայում Ռուսաստան դեսպանը սպանվել էր դեկտեմբերի 19-ին: սպանությունը կատարել էր 22-ամյա թուրք ոստիկանը, որին թուրքական հատուկ ուժայինները անմիջապես ոչնչացրել են: Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն դեսպանի սպանությունը որակել էր որպես ահաբեկչություն:

Журналистам в Турции запретили освещать расследование убийства российского посла
Суд Анкары запретил СМИ освещать расследование убийства посла России. Решение было принято в ответ на запрос прокуратуры Анкары, расказал источник Anadolu.
Под запрет попадает распространение видеозаписей с выставки ՞Россия глазами турок՞, где был застрелен Андрей Кардов. Вето наложено и на данные о подозреваемых, предположительно связанных с преступником, передает Росбалт.
Посол РФ в Турции Андрей Карлов был убит 19 декабря. Преступление совершил 22-летний бывший турецкий полицейский. Он был ликвидирован прибывшим спецназом. МИД России квалифицировал нападение как теракт.