Թուրքիայում լրագրողներին արգելել են լուսաբանել ՌԴ դեսպանի սպանության հետաքննությունը
Անկարայի դատարանը լրատվամիջոցներին արգելել է լուսաբանել Ռուսաստանի դեսպանի սպանության հետաքննության ընթացքը, հայտնում է թուրքական Anadolu գործակալությունը՝ իր աղբյուրին հղումով:
Արգելվել է նաև տարածել Ռուսաստանը թուրքերի աչքերով ցուցահանդեսի տեսագրությունը, որտեղ սպանվել է Ռուսաստանի դեսպան Անդրեյ Կառլովը:
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայում Ռուսաստան դեսպանը սպանվել էր դեկտեմբերի 19-ին: սպանությունը կատարել էր 22-ամյա թուրք ոստիկանը, որին թուրքական հատուկ ուժայինները անմիջապես ոչնչացրել են: Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն դեսպանի սպանությունը որակել էր որպես ահաբեկչություն:

In Turkey the Media Is Banned to Cover Investigation on Karlov's Murder
A court in Turkey has temporarily banned the media to publish information about the progress of the investigation of the murder of Russian Ambassador Andrei Karlov in Ankara, It's Ukraine reports citing to CNN Turk.
According to the source the decision was made at the request of prosecutors. The Department considered that the publication of information pertaining to the case, can become an obstacle to his investigation.
Now in the Turkish media it is forbidden to publish information about the investigation, suspects and other persons involved in the case, as well as post pictures from the crime scene.