Սալվադորում երկու տարվա ընթացքում առաջին անգամ առանց սպանության օր է գրանցվել
Սալվադորում, որը հայտնի է սպանությունների բարձր մակարդակով, վերջին երկու տարվա ընթացքում առաջին անգամ առանց սպանության օր է անցել: Այս մասին հայտարարել է Ազգային ոստիկանության տնօրեն Հովարդ Կոտտոն: Ինչպես նշում է Associated Press գործակալությունը՝ նախորդ առանց սպանության օրը եղել է 2015 թվականի հունվարի 22-ին: Առանց սպանությունների ևս մեկ օր գրանցվել է 2013-ին, իսկ 2012-ին եղել է այդպիսի երկու օր:
Կենտրոնաամերիկյան այս հանրապետությունում 2016 թվականին միջինը օրական տեղի է ունեցել 14.4 սպանություն:

В Сальвадоре впервые за два года не произошло ни одного убийства
В Сальвадоре, который занимает одно из первых мест в мире по числу убийств, впервые с января 2015 года за сутки не был убит ни один человек, передает BBC.
Директор национальной полиции Говард Котто заявил в четверг на пресс-конференции, что за предыдущий день не поступило ни одного сообщения об убийстве.
Последний раз такое случалось в этой центральноамериканской стране, страдающий от бандитских конфликтов, 22 января 2015 года, пишет Ассошиэйтед пресс. Еще один день без убийств случился в 2013 году, а в 2012 года было целых два дня, когда никто не был застрелен.