Մահմուդ Աբասը Բեթղեհեմում մասնակցել է Հայ եկեղեցու կազմակերպած Սուրբ Ծննդյան տոնին
Հունվարի 18-ին Պաղեստինի նախահագ Մահմուդ Աբբասը մասնակցել է Բեթղեհեմի Ծննդյան Տաճարի Սուրբ Այրում կատարվող Հայ եկեղեցու կողմից նշվող Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնին:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ՝ Մահմուդ Աբբասը մասնակցել է նաև տոնի առթիվ ավելի վաղ Ծննդյան Տաճարի Հայոց Վանքում Երուսաղեմի Հայ Պատրիարք Տ. Նուրհան Արք. Մանուկյանի կողմից տրված հյուրասիրությանը, որի ընթացքում նախ Պատրիարք Սրբազանը ողջունել է Աբբասի ներկայությունը, որից հետո Պաղեստինի Նախագահը շնորհավորել է Երուսաղեմի Սրբոց Հակոբյանց Միաբանությանը և Սուրբ Երկրի հայերին` Սուրբ Ծննդյան և Աստվածհայտնության տոնի առթիվ:
Հավելենք, որ Սուրբ երկրում Հայ Եկեղեցին Սուրբ Ծննդյան և Աստվածհայտնության տոնը նշում է հունվարի 18/19-ին:

Президент Палестины принял участие в праздновании Рождества, организованном Армянской церковью в Вифлееме
Hayernaysor.am
Президент Палестины Махмуд Аббас 18 января принял участие в организованном Армянской церковью в Храме Рождества Вифлеема празднике Святого Рождества и Богоявления, передает Hayernaysor.am.
Как передает "Армяне сегодня", Махмуд Аббас принял также ранее участие в банкете, данном по поводу праздника в армянском монастыре Храма Рождества армянским патриархом Иерусалима архиепископом Нурханом Манукяном, на котором Патриарх приветствовал присутствие Аббаса, после чего президент Палестины поздравил аббатство Србоц Акопянц Иерусалима и армян Святой земли по случаю праздника Святого Рождества и Богоявления.
Отмечается, что армянская церковь в Святой земле праздник Святого Рождества и Богоявления отмечает 18/19 января.