Նազարբաևը Ղարաբաղյան կարգավորման ուղղությամբ նախաձեռնություն է պատրաստում
Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման նոր նախաձեռնություն է պատրաստում: Ինչպես տեղեկացնում է haqqin.az-ը, այս մասին հայտարարել է Ղազախստանի խորհրդարանի պատգամավոր Ախան Բիժանովը:
«Ղազախստանը մտրադիր է ուժեղացնել իր միջնորդական գործունեությունը Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործում: Այս խնդրի առկայությունը անհանգստացնում է Աստանային և սահմանափակում է մեր դիվանագիտական դաշտը ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ Ադրբեջանի հետ:
Ադրբեջանը մեզ համար եղբայրական երկիր է, իսկ Հայաստանի հետ մենք գործընկերներ ենք ինտեգրացիոն նախագծերի շրջանակներում: Ուստի Ղազախստանը կփորձի օգնել Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում», - նշել է պատգամավորը:

Президент Казахстана готовит новые инициативы по Карабаху
Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев подготовит новые инициативы по урегулированию карабахской проблемы. Как передает haqqin.az, об этом заявил депутат казахстанского парламента Ахан Бижанов.
"Казахстан намерен усилить свою посредническую деятельность в решении карабахского вопроса. Существование этой проблемы беспокоит Астану и сужает ее дипломатическое поле в отношениях как с Арменией, так и с Азербайджаном.
Азербайджан - наша братская страна, а с Арменией мы являемся партнерами в рамках интеграционных проектов. Поэтому Казахстан будет стараться помочь в решении карабахской проблемы", - сказал А.Бижанов.