Վրաստանցի գործարարը Հայաստանում McDonald's բացելու արտոնագիր է ստացել
Ինչպես հայտնում է «Կոմերսանտը», վրաստանցի գործարար Թեմուր Չկոնիան Հայաստանում McDonald's բացելու արտոնագիր է ստացել: Այդ մասին հայտարարել է հենց գործարարը:
Ըստ Չկոնիայի՝ McDonald's Georgia-ն արդեն դիտարկվում է որպես McDonald's-ի գործընկեր, ուստի հնարավորություն ունի պայմանագրի հիման վրա մուտք գործել երկիր, որտեղ այդ ցանցը չի գործում:
Փետրվարի 7-ին Հայաստան կայցելի McDonald's Georgia-ի պատվիրակությունը: Այցի շրջանակում կորոշվի, թե որտեղ է կառուցվելու ռեստորանը:
«Միայն արտոնագիր ստանալը չի նշանակում, որ McDonald's Georgia-ն արդեն կառուցված է, այժմ մեզ շատ ավելի լուրջ աշխատանք է սպասում: Անհրաժեշտ է իրավաբանական հարցերը լուծել»,-նշել է գործարարը:
Ըստ նրա՝ 2017-ին ռեստորանի շինարարությունը Երևանում անպայման կսկսվի: Սկզբնական փուլում նախատեսվում է բացել 3-4 ռեստորան: Մեկ օբյեկտի բացումը մոտ 2.5-3 մլն եվրո ներդրում է պահանջում:
Նշենք, որ Վրաստանում McDonald's Georgia-ի առաջին ռեստորանը բացվել է 1999-ին: Այժմ ցանցը ներկայացված է ինչպես Թբիլիսիում, այնպես էլ Քութաիսիում, Բաթումում և Զուգդիդիում: Նոր մասնաճյուղ է բացվել նաև Ռուսթավիում:

Грузинский бизнесмен получил лицензию на открытие McDonald's в Армении
Глава компании "Coca Cola Bottlers Georgia" Темур Чкония получил лицензию на открытие в Армении "McDonald's". Об этом бизнесмен заявил "Коммерсант", передает bizzone.info. По его словам, "McDonald's Georgia" уже рассматривается, как партнер "McDonald's", поэтому у него есть возможность на основании взаимного договора войти в страну, в которой нет этой ресторанной сети.
По заявлению Чкония, 7 февраля в Армению поедет делегация "McDonald's Georgia". В рамках визита будет решено, в каком конкретном месте построят ресторан, и вопросы, связанные с выделением места.
"Только получение лицензии не означает, что "McDonald's Georgia" уже построено, сейчас нам предстоит гораздо более серьезная работа. Необходимо уладить юридические вопросы"- говорит бизнесмен.
По его же заявлению, в текущем году обязательно начнется непосредственно строительство ресторана в Ереване. По его информации, на начальном этапе запланировано открыть 3-4 ресторана. По словам Чкония, открытие одного объекта обходится около 2,5-3 миллиона евро.