Փետրվարի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը 60մմ-ոց ականանետերից, տարբեր տիպի նռնականետերից ու հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 200 կրակոց:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել սահմանի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը ականանետից ու նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակել է 15 արկ, որից 9-ը ականանետերից, 6-ը՝ նռնականետերից, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

По оперативным данным, в ночь с 8 на 9 февраля на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из 60-миллиметровых минометов, различных гранатометов и стрелкового оружия нарушили режим перемирия около 40 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел в направлении армянских позиций более 200 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения режима перемирия зарегистрированы в восточном и северо-восточном направлениях границы. На указанных участках противник из миномета и гранатометов выпустил в общей сложности 15 снарядов (9 – из миномета, 6 – из гранатометов).
Подразделения Армии обороны продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой и уверенно несут боевое дежурство.