Փետրվարի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը 60մմ-ոց ականանետերից, տարբեր տիպի նռնականետերից ու հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 200 կրակոց:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել սահմանի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը ականանետից ու նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակել է 15 արկ, որից 9-ը ականանետերից, 6-ը՝ նռնականետերից, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

According to operative data, on the night of February 9 on NKR-Azerbaijani border Azerbaijani Armed Forces from 60-millimeter mortars, grenade launchers, and various firearms violated ceasefire regime over 40 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The opponent fired more than 200 shots in the direction of Armenian positions.
The most intensive ceasefire violations were reported in the eastern and north-eastern areas of the border. In these parts the opponent with mortar and rocket-propelled grenades shot a total of 15 rounds.
Defense Army units continue to exercise full control on the front and confidently carry out the combat duty.