ԱՄՆ-ում օտարերկրացիների զանգվածային ձերբակալություններ են տեղի ունեցել
ԱՄՆ Միգրացիոն և մաքսային ոստիկանությունը (ICE) ձերբակալել է ավելի քան 680 մարդու, ովքեր սպառնալիք են ներկայացնում երկրի համար։ Նրանց 75 տոկոսը հանդիսանում են օտարերկրացիներ։ Այս մասին հայտնում է 24news-ն՝ ԱՄՆ ներքին անվտանգության նախարար Ջոն Քելլիի հայտարարությանը հղումով։
«ICE-ի աշխատակիցները Լոս Անջելեսի, Չիկագոյի, Ատլանտայի, Սան-Անտոնիոյի և Նյու Յորքի շրջանում ձերբակալել են ավելի քան 680 մարդ, ովքեր սպառնալիք են ներկայացնում հասարակական անվտանգության, սահմանների անվտանգության և մեր երկրի միգրացիոն համակարգի ամբողջականության համար», - ասվում է Քելիի հայտարարությունում։
Նրա խոսքով՝ ձերբակալությունները կատարվել են անցած շաբաթ երկրի ողջ տարածքում իրավապահ մարմիների կողմից անցկացված գործողությունների շարքի ընթացքում։

В США начались массовые аресты иностранцев
Иммиграционная и таможенная полиция США (ICE) арестовала более 680 человек, представляющих угрозу для страны, 75% среди них являются иностранцами. Об этом говорится в заявлении министра внутренней безопасности США Джона Келли, передает 24news.
"Сотрудники ICE в районе Лос-Анджелеса, Чикаго, Атланты, Сан-Антонио и Нью-Йорка арестовали более 680 человек, которые представляют угрозу для общественной безопасности, безопасности границ и целостности иммиграционной системы нашей страны. Среди арестованных около 75% являются иностранными преступниками", - говорится в заявлении Келли.
По его словам, задержания были проведены в ходе серии операций правоохранительных органов по всей стране на прошлой неделе.