Թրամփը կրկին ԶԼՄ-ներին «ժողովրդի թշնամիներ» է անվանել
ԱՄՆ նախագահը Breibart News-ին տված հարցազրույցում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հերթական անգամ կրկին իրեն դիմակայող մամուլն անվանել է «ընդդիմադիր կուսակցություն» և «ժողովրդի թշնամիներ», փոխանցում է Корреспондент-ը:
«Գոյություն ունեն մեծաթիվ կեղծ ԶԼՄ-ներ: Մեծաթիվ «ֆեյք» ռեպորտաժներ: Խնդիրն այն է, որ մարդիկ, ովքեր չեն մասնակցում ռեպորտաժին, այդ մասին չգիտեն», - հայտարարել է Թրամփը:
Նախագահը նաև հերթական անգամ քննադատել է առաջատար ամերիկյան The New York Times թերթին: Նա մեղադրել է թերթին իր դեմ սեռական բնույթի մեղադրանքներ տարածելու համար՝ խեղաթյուրելով կանանց խոսքերը:

Трамп вновь назвал СМИ "врагами народа"
Президент США Дональд Трамп в интервью Breibart News вновь назвал противостоящую ему прессу "оппозиционной партией" и "врагами народа", передает Корреспондент.
"Существуют огромные фейковые СМИ. Огромные фейковые репортажи. Проблема в том, что люди, не участвующие в репортаже, об этом не знают", − заявил глава американского государства.
Также президент в очередной раз раскритиковал ведущую американскую газету New York Times.
"Это намеренно. Если вы читаете New York Times, их намерения настолько злобны, настолько плохи. Репортажи во многом неверны", − подчеркнул Трамп.
Он обвинил газету в том, что та пропагандировала обвинения в его адрес в сексуальных домогательствах, при этом искажая слова женщин.