ԱՄՆ-ը ծրագրում է զգալիորեն կրճատել այլ երկրներին տրվող ֆինանսական օգնությունը
Սպիտակ տան վարչաբյուջետային վարչության տնօրեն Միք Մալվանին հայտարարել է, որ երկրի նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը կառաջարկի զգալիորեն կրճատել այլ պետություններին տրվող օտարերկրյա օգնության ծավալները:
«Մենք պատրաստվում ենք օտարերկրյա օգնության կրճատում առջարկել, և պատրաստվում ենք առաջարկել այդ փողերը ծախսել այստեղ (ԱՄՆ-ում)»,- Fox News հեռուստաալիքին հայտնել է Մալվանին՝ ընդգծելով, որ խոսքը «բավական զգալի կրճատումների մասին է»:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Թրամփի վարչակազմը նախատեսվում է 54 մլրդ դոլարով մեծացնել ռազմական բյուջեն, ինչի նպատակով որոշ ոլորտներում խնայումներ կանի:

Trump Administration to Make Budget Cuts On Foreign Aid
The White House budget director confirmed Saturday that the Trump administration will propose "fairly dramatic reductions" in the U.S. foreign aid budget later this month, Reuters reports.
"We are going to propose to reduce foreign aid and we are going to propose to spend that money here," White House Office of Management Budget director Mick Mulvaney told Fox News , adding the proposed cuts would include "fairly dramatic reductions in foreign aid."
Mulvaney said the cuts in foreign aid would help the administration fund a proposed $54 billion expansion of the U.S. military budget.