«Եվրատեսիլ-2017»-ին ՀՀ-ն կներկայանա «Fly with me» երգով
Հանրային հեռուստաընկերության ստեղծագործական խումբն ընտրել է այն երգը, որով Հայաստանը 2017-ին կմասնակցի «Եվրատեսիլին»:
Մրցութային երգի անվանում է «Fly with me»: Ընտրության համար ստացվել էր մոտ 300 երգ՝ աշխարհի ամենատարբեր անկյուններից: Վերջնական որոշման արդյունքում ընտրվել է այն երգը, որն ավելի շատ համապատասխանում էր մրցույթի այս տարվա կարգախոսին և ձևաչափին, երգչուհու նախասիրություններին և կերպարային առանձնահատկություններին: Մրցույթի հայաստանյան պատվիրակ Արծվիկ Հարությունյանն իր ակտիվ մասնակցությունն է ունեցել երգի ընտրության հարցում, հայտնում է Հանրային հեռուստաընկերությունը:
Fly with me երգի երաժշտության համահեղինակները Լևոն և Լիլիթ Նավասարդյաններն են, խոսքերի համահեղինակները՝ Ավետ Բարսեղյանն և Դավիթ Ծերունյանը:
Երգի մեղեդային գիծը համադրում է աշխարհի տարբեր էթնիկ երաժշտությունների առանձնահատկություններ: Այն հավաքում է աշխարհի հեքիաթները, այն պատմությունները, որոնք պատմում են մեզ, թե ովքեր ենք մենք իրականում:
Երգը հանրության լայն դատին կներկայացվի տեսահոլովակի հետ միասին մարտի 18-ին՝ «Օրակարգ» լրատվական ծրագրի հիմնական թողարկումից անմիջապես հետո:
Մրցույթն այս տարի կանցկացվի «Տոնենք բազմազանությունը» խորագրի ներքո, որը հիմնված է նախորդ տարվա «Միավորվենք» գաղափարախոսության վրա: Կարգախոսը կոչ է եվրոպական, ինչպես նաև այլ երկրներին՝ միավորվելու և տոնելու սեփական ընդհանրություններն ու յուրօրինակ տարբերությունները:
«Եվրատեսիլ-2017» երգի միջազգային մրցույթին Հայաստանը կներկայացնի Առաջին ալիքի «Դեպի Եվրատեսիլ» մրցույթի հաղթող Արծվիկ Հարությունյանը: Մրցույթն այս տարի կանցկացվի մայիսի 9-ին, 11-ին և 13-ին Կիևում: Արծվիկը ելույթ կունենա մայիսի 9-ին՝ 1-ին կիսաեզրափակչի ընթացքում:

''Fly with me'': Армения выбрала песню для "Евровидения-2017"
Творческая группа Общественного телевидения Армении выбрала композицию, с которой певица Арцвик Арутюнян выступит на международном конкурсе "Евровидение-2017", сообщает Sputnik Армения со ссылкой на пресс-службу ОТА.
Она представит на известной европейской площадке песню под названием ''Fly with me''.
Отмечается, что было получено 300 песен со всего мира, однако была выбрана наиболее отвечающая девизу и формату этого года. В отборе песни участвовала и сама исполнительница.
Авторами музыки являются Левон и Лилит Навасардяны, соавторами слов - Авет Барсегян и Давит Церунян. В музыке соединены этнические мотивы разных народов.
"В основе сюжетной линии песни - история девушки, олицетворяющая любовь. Охватив все многообразие мира, девушка взлетает ввысь, к небесным далям, превращаясь в солнце, любовь и свет которого согревают всех нас", - говорится в сообщении.
Официальная презентация песни и видеоклипа состоится 18 марта, сразу после основного выпуска информационной программы "Оракарг".
Армения выступит в первом полуфинале - 9 мая - вместе с Черногорией, Финляндией, Грузией, Португалией, Бельгией, Швецией, Албанией, Австралией, Азербайджаном, Кипром, Словенией, Молдавией, Чехией, Латвией, Исландией, Грецией и Польшей.