Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին՝ մարտի 22-ին Լոնդոնի սրտում տեղի ունեցած զարհուրելի հարձակման և դրա հետևանքով անմեղ զոհերի ու վիրավորների կապակցությամբ:
«Այս դժվարին պահին Բրիտանիայի բարեկամ ժողովրդին և կառավարությանը հղում եմ իմ անկեղծ ցավակցությունն ու զորակցությունը՝ վերահաստատելով Հայաստանի համերաշխությունը բռնության ու ահաբեկչության ցանկացած դրսևորման դեմ պայքարում:
Զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին ցանկանում եմ ամուր կամք՝ հաղթահարելու այս ծանր փորձությունը, իսկ տասնյակ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում», - ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Serzh Sargsyan Sent a Letter of Condolences to Theresa May
President Serzh Sargsyan sent today a letter of condolences to the Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Theresa May on the hideous attack that took place in the center of London on March 22 and took innocent lives and left many injured, the press service of the RA President informs.
"At this difficult moment, I send to the friendly people of Britain and its government my sincere condolences and support and reiterate Armenia’s solidarity in the fight against any manifestation of violence and terrorism.
I wish tenacity to the families and friends of the victims to withstand this tough challenge and a speedy recovery to numerous injured,” reads the letter of condolences of the President of Armenia.