Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին՝ մարտի 22-ին Լոնդոնի սրտում տեղի ունեցած զարհուրելի հարձակման և դրա հետևանքով անմեղ զոհերի ու վիրավորների կապակցությամբ:
«Այս դժվարին պահին Բրիտանիայի բարեկամ ժողովրդին և կառավարությանը հղում եմ իմ անկեղծ ցավակցությունն ու զորակցությունը՝ վերահաստատելով Հայաստանի համերաշխությունը բռնության ու ահաբեկչության ցանկացած դրսևորման դեմ պայքարում:
Զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին ցանկանում եմ ամուր կամք՝ հաղթահարելու այս ծանր փորձությունը, իսկ տասնյակ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում», - ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования Терезе Мэй
Президент Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования премьер-министру Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Терезе Мэй в связи с произошедшим в сердце Лондона 22 марта ужасным нападением и вследствие этого погибшими и раненными, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"В этот трудный час шлю дружественному народу и правительству Британии свои искренние соболезнования и поддержку, подтверждая солидарность Армении в борьбе с любыми проявлениями насилия и терроризма.
Семьям и родным погибших желаю крепкой воли, чтобы преодолеть это тяжелое испытание, а десяткам раненных - скорейшего выздоровления", - сказано в телеграмме соболезнования Президента.