Արցախի ռազմադպրոցի աղջիկ կուրսանտների լուսանկարները՝ The Washington Post–ում
Ամերիկյան հեղինակավոր The Washington Post  պարբերականը ֆոտոռեպորտաժ է հրապարակել Ստեփանակերտի բարձրագույն ռազմադպրոցի աղջիկ կուրսանտների մասին:
Նախորդ տարի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն այցելած գերմանացի լուսանկարիչ Լենա Մուչայի ֆոտոռեպորտաժում պատկերված է հայ աղջիկ կուրսանտների առօրյան։
«Նրանք առաջիններն են, ովքեր բախվում ենատ պահպանողականների դիմադրությանը, որովհետև ձեռնամուխ են եղել մի գործի, որտեղ կանանց ներկայությունը մինչ օրս անսովոր է»,– պարբերականը մեջբերում է գերմանացի լուսանկարչի խոսքը:

Фото арцахских курсанток - в The Washington Post
Популярное американское издание The Washington Post опубликовало фоторепортаж с курсантками Степанакертской высшей военной школы, передает Новости-Армения.
В фоторепортаже немецкого фотографа Лены Муча, посетившей Нагорно-Карабахскую Республику в прошлом году, запечатлена повседневная жизнь молодых армянских курсанток.
"Они первопроходцы, которые сталкиваются с сопротивлением многих консерваторов, потому что взялись за дело, где присутствие женщин до сих пор непривычно", - приводит слова немецкого фотографа издание.
Отмечается, что в 2014 году в ереванский военный вуз поступили 23 девушки, спустя год девушек начали также принимать в военную школу в Степанакерте.