Չեչնիայում գրոհայինները հարձակվել են Ռոսգվարդիայի զորամասի վրա. կան զոհեր և վիրավորներ
Չեչնիայում Ռոսգվարդիայի վրա գրոհայինների հարձակման հետևանքով զոհվել է 6 զինծառայող, կան վիրավորներ, հայտնում է Интерфакс-ը՝ Ազգային գվարդիայի մամուլի ծառայությանը հղումով:
Հաղորդվում է, որ զորամաս ներխուժման փորձի ժամանակ հանցավոր խումբը հայտնաբերվել է զինվորականների կողմից, ովքեր մարտի են բռնվել վերջիններիս հետ: Գրոհայիններից 6-ը ոչնչացվել է:
Ռուսաստանի ՆԳՆ ներքին զորքերի բազայի վրա 2016 թվականին ձևավորված Ռոսգվարդիան ակտիվորեն մասնակցում է Հյուսիսային Կովկասում իրականացվող հակաահաբեկչական գործողություններին:

Нападение на Росгвардию в Чечне: среди военнослужащих есть потери
Шесть сотрудников Росгвардии погибли в Чечне, отражая атаку группы боевиков, сообщили "Интерфаксу" в пятницу в пресс-службе Национальной гвардии.
"При попытке проникновения на территорию военного городка бандгруппа была обнаружена войсковым нарядом, который вступил с ней в бой. Были уничтожены шесть нападавших. В ходе боестолкновения погибли шестеро военнослужащих, имеются раненые", - сказали в Росгвардии.
Росгвардия активно задействована в контртеррористических операциях на Северном Кавказе. Служба была создана весной прошлого года на базе внутренних войск МВД РФ.