Բակո Սահակյանը սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 29-ին հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն՝ սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման գործընթացի վերաբերյալ, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Խորհրդակցության սկզբում ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը ներկայացրել է Ապրիլյան պատերազմից հետո ընկած ժամանակահատվածում բանակաշինության ոլորտում իրականացված աշխատանքները:
Իր ելույթում Բակո Սահակյանը նշել է, որ բարեփոխումները պետական համակարգից պահանջում են մեծածավալ, համակարգված, երկարատև, ակտիվ և նպատակասլաց աշխատանք:
Երկրի ղեկավարը շեշտել է, որ սահմանադրական բարեփոխումների հաջող իրականացման գրավականը բոլոր շահագրգիռ և պատասխանատու անձանց գիտակցված վերաբերմունքն է իրենց առջև դրված խնդիրների լուծման նկատմամբ, փոխգործակցված և փոխհամաձայնեցված աշխատանքը, ջանքերի առավելագույնս ներդրումը, համոզմունք հայտնելով, որ տարվելու է արդյունավետ աշխատանք և արվելու է հնարավորը սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման ապահովման և Սահմանադրության կենսագործման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, հանրապետության օրենսդիր, գործադիր, դատական թևերի ներկայացուցիչներ

Президент Республики Арцах созвал совещание, посвященное конституционным реформам
29 марта президент Республики Арцах Бако Саакян созвал расширенное совещание, посвященное процессу реализации конституционных реформ, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
В начале совещания министр обороны Левон Мнацаканян представил проделанную в период после Апрельской войны работу в сфере армейского строительства.
В своем слове Бако Саакян отметил, что реформы требуют от государственной системы объемной, систематизированной, длительной, активной и целенаправленной работы.
Глава государства подчеркнул, что залогом успешного осуществления конституционных реформ являются сознательное отношение всех компетентных органов и ответственных лиц к решению поставленных перед ними задач, скоординированная и согласованная работа, максимальное вложение усилий. При этом президент выразил уверенность в том, что будет проведена плодотворная работа и сделано все возможное для обеспечения реализации конституционных реформ и претворения Конституции в жизнь.
В совещании приняли участие председатель Национального Собрания Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, представители законодательной, исполнительной, судебной ветвей власти республики.