Բակո Սահակյանը սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 29-ին հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն՝ սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման գործընթացի վերաբերյալ, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Խորհրդակցության սկզբում ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը ներկայացրել է Ապրիլյան պատերազմից հետո ընկած ժամանակահատվածում բանակաշինության ոլորտում իրականացված աշխատանքները:
Իր ելույթում Բակո Սահակյանը նշել է, որ բարեփոխումները պետական համակարգից պահանջում են մեծածավալ, համակարգված, երկարատև, ակտիվ և նպատակասլաց աշխատանք:
Երկրի ղեկավարը շեշտել է, որ սահմանադրական բարեփոխումների հաջող իրականացման գրավականը բոլոր շահագրգիռ և պատասխանատու անձանց գիտակցված վերաբերմունքն է իրենց առջև դրված խնդիրների լուծման նկատմամբ, փոխգործակցված և փոխհամաձայնեցված աշխատանքը, ջանքերի առավելագույնս ներդրումը, համոզմունք հայտնելով, որ տարվելու է արդյունավետ աշխատանք և արվելու է հնարավորը սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման ապահովման և Սահմանադրության կենսագործման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, հանրապետության օրենսդիր, գործադիր, դատական թևերի ներկայացուցիչներ

NKR President Called a Consultation Dedicated to the Implementation of the Constitutional Reforms
On March 29 Artsakh Republic President Bako Sahakyan called an enlarged consultation dedicated to the implementation of the constitutional reforms, the press service of NKR President informs.
At the beginning of the consultation NKR defense minister Levon Mnatsakanyan presented a report on activities having been carried out in the sphere of army building since the end of the Four Day April war.
In his speech Bako Sahakyan noted that the reforms claimed from the public system comprehensive, systematic, long-standing, active and task-oriented work.
The Head of the State highlighted that conscientious attitude of all the competent and responsible authorities towards the solution of set tasks, coordinated team work, considerable effort put toward it are the basis of successful implementation of the constitutional reforms, expressing confidence that efficient activities and all the possible would be done towards ensuring the implementation of the constitutional reforms and putting the Constitution into effect.
National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan, premier Arayik Haroutyunyan, representatives of the republic's legislative, executive and judicial powers partook in the consultation.