Թրամփի միգրացիոն նոր հրամանը արգելափակվել է անորոշ ժամանակով
ԱՄՆ-ի Հավայի նահանգի դաշնային դատարանն, որն արգելափակել էր նախագահ Դոնալդ Թրամփի սահմանած մուտքի արգելքը մի շարք մուսուլմանական երկրներից ժամանող միգրանտների համար, անորոշ ժամկետով երկարաձգել է իր որոշումը, հայտնում է Корреспондент-ը:
Դատավորի կարծիքով 90-98 տոկոս մուսուլմանական բնակչություն ունեցող երկրների քաղաքացիների ԱՄՆ մուտքի արգելքը հավասարազոր է կրոնական խտրականության:
Այս որոշումը նշանակում է, որ Թրամփի հրամանը չի կիրառվի առնվազն այնքան ժամանակ, մինչև չդիտարկվեն այդ փաստաթղթի ամբողջովին չեղարկման բոլոր հայցերը:

"Миграционный указ" Трампа заблокирован на неопределенный срок
Федеральный суд на Гавайях, заблокировавший указ президента Дональда Трампа о запрете на въезд в страну для мигрантов из ряда мусульманских стран, продлил действие своего решения на неопределенный срок, передает Корреспондент.
По мнению судьи, запрет на въезд гражданам стран с долей мусульманского населения от 90% до 98% равносилен дискриминации по религиозному признаку.
Решение судьи Деррика Уотсона означает, что указ Трампа не будет применяться как минимум до тех пор, пока не будут рассмотрены иски о полной отмене документа.