Նոր սերունդը դառնում է մեր առաջնորդը. hասարակական գործիչ (ԲԱՑԱՌԻԿ)
«Արմեդիա» ՏՎԳ-ն ներկայացնում է բացառիկ հարցազրույց հասարակական գործիչ (Community Organizer) Քերեն Օլսենի հետ:  Հարցազրույցն անցկացվել է Երևանում մարտի 21-22-ին կայացած Հաղորդակցության համաշխարհային ֆորում Դավոսի (WCFDavos) շրջանակներում: Ֆորումը Հայաստանում կազմակերպվել էր Հայաստանի PR ասոցիացիայի (APRA) կողմից:
-        Ո՞րն է երիտասարդների հիմնական դերը հասարակական նախագծերի կազմակերպման և իրականացման գործում:
-        Ես 50 տարեկան եմ, բայց իմ հոգին շատ ավելի երիտասարդ է: Ես հասկանում եմ, որ կա նոր սերունդ, որն իր արժեքներն ունի: Հենց նրանք են այսօր դառնում մեր առաջնորդները: Որպես ավագ սերունդ՝ մեր խնդիրն է օգնել նրանց առաջնորդել: Դա մեր սոցիալական պատասխանատվությունն է: Մենք պետք է լսենք նրանց և աշխատենք նրանց հետ: Մեր երիտասարդները մեր համատեղ ապագան են:
Ես վստահ եմ, որ պետք է հասարակության զարգացման ընդհանուր տեսլական մշակել և հասկանալ, թե որ ուղղությամբ ենք շարժվում, որն է մեր նպատակը: Ես, օրինակ, նպատակ ունեմ հասնել նրան, որ սահմանափակ հնարավորություններով մարդիկ մեկուսացած չլինեն հասարակությունից: Ես փորձում եմ ամեն օր մոտենալ իմ նպատակին:
-        Ի՞նչ խորհուրդ կտաք երիտասարդներին: Ինչպե՞ս խուսափել սխալներից և հասնել հաջողության:
-        Սխալները ճանապարհի կեսն են: Չէ՞ որ մենք բոլորս էլ սխալվել ենք: Պետք է ընդունել մեզ այնպիսին, ինչպիսին մենք կանք: Եվ դրա համար ամենևին էլ պետք չէ լավ կրթություն կամ բարձր վարձատրվող աշխատանք ունենալ, կարելի է ուսանող լինել, բայց ունենալ սեփական տեսլականը և արժեքները: Դուք պետք է գտնեք ձեր գաղափարի համախոհներին, և դուք կկարողանաք առաջ տանել ձեր տեսլականն ու արժեքները: Պետք է ոչ միայն ապրել iphone-ի հետ ձեր փոքր աշխարհում, այլև հաղորդակցվել մարդկանց հետ:

Карен Олсен: "Нужно не только жить в своем маленьком мире с iphone-ом" (эксклюзив)
ИАА "Армедиа" представляет эксклюзивное интервью с общественным экспертом (Community Organizer) Карен Олсен. Беседа была проведена в рамках Всемирного информационного форума Давос (WCFDavos), который состоялся 21-22 марта в Ереване (Республика Армения). Форум был организован Армянской ассоциацией по связям с общественностью (APRA). В форуме приняли участие как эксперты из Армении, так и ведущие мировые специалисты.
-        Какова роль молодых людей в вопросах организации и реализации общественных проектов?
-        Мне 50 лет, но моя душа – намного моложе. Я понимаю, что есть новое поколение, у которого свои новые ценности. Именно они сегодня становятся нашими лидерами. И наша главная задача – помогать им лидерствовать. Это наша социальная ответственность - как старшего поколения. Мы должны слышать их и работать вместе с ними. Наши молодые люди – наше совместное будущее.
Я убеждена, что нужно развивать общее видение для развития общества и понять, в каком направлении мы движемся, какова наша цель. Я, например, нацелена на то, чтобы люди с ограниченными возможностями не были отрезаны от общества. И я стараюсь каждый день приближаться к моей цели.
-        Что бы Вы посоветовали современной молодежи? Как избегать ошибок и достичь успеха?
-        Ошибки – часть пути. Ведь мы все ошибались на нашем пути. Нужно принимать себя такими, какие мы есть. И для этого не нужно иметь хорошее образование или хорошую работу, можно быть студентом или безработным, но иметь свое ведение и свои ценности. Вам нужно найти сторонников ваших же идей, и вам удастся продвигать свое ведение и свои ценности. Нужно не только жить в своем маленьком мире с iphone-ом, но и быть общительным.