Ատոմ Եգոյանը խորհում է Արցախի մասին ֆիլմ նկարելու, իսկ Սերժ Թանկյանն՝ Արցախում համերգ ունենալու մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հայկական սփյուռքի հայտնի ներկայացուցիչներ երաժիշտ և կոմպոզիտոր Սերժ Թանկյանը, ռեժիսոր և սցենարիստ Ատոմ Էգոյանը, դերասանուհի և պրոդյուսեր Արսինե Խանջյանը,  ռեժիսոր և սցենարիստ  Էրիկ Նազարյանը երեք օր՝ ապրիլի 3-ից 5-ը, Արցախում էին։
Այցի ընթացքում նրանք հանդիպում են ունեցել Արցախի նախագահի հետ, քննարկում Ստեփանակերտի երիտասարդների հետ, այց առաջնագիծ և սահմանային գյուղեր, Առաջամուղ գյուղում բնակարանամուտ, վերադարձին՝ աղոթք Շուշիի Ղազանչեցող եկեղեցում։ Այցը կազմակերպել էր «Թուֆենկյան» հիմնադրամը։

Встречи, боевые посты, молитва в Шуши: три дня Танкян, Эгоян, Ханджян, Назарян провели в Арцахе (видео)
Выдающиеся представители армянской диаспоры, известный музыкант и композитор Серж Танкян, кинорежиссер и сценарист Атом Эгоян, актриса и продюсер Арсинэ Ханджян, кинорежиссер и сценарист Эрик Назарян три дня, с 3 по 5 апреля, провели в Арцахе. В течение этих дней они встретились с президентом Республики Арцах, провели обсуждения с молодежью Степанакерта, посетили боевые позиции и приграничные села, вознесли молитву в церкви Шуши "Сурб Казанчецоц", посетили также передовые позиции карабахской границы. Визит представителей диаспоры был организован Фондом "Туфенкян".