Եվրախորհրդարանի պատգամավորը ցանկանում է ամուսնանալ Ղարաբաղում
Եվրախորհրդարանի պատգամավոր ազգությամբ սլովակ Բորիս Զալան, ով մասնակցել է ապրիլի 2-ին Հայաստանում կայացած խորհրդարանական ընտրություններին որպես դիտորդ, DennikN սլովակական պարբերականում կիսվել է իր այցի տպավորություններով, ինչպես նաև հետաքրքիր տեղեկություն է հաղորդել Լյուքսեմբուրգից եվրախորհրդարանական Ֆրանկ էնգելի մասին:
«Ֆրանկ Էնգելը վճռական կերպով ցանկանում էր հայկական խոհանոցի «էքսկուրսիա» կազմակերպել ինձ համար: Եվ ես հատնաբերեց, որ ֆրանկը սիրահարված է ոչ միայն հայկական խոհանոցին, այլ նաև հայ աղջկա և հասանիք կանի անմիջապես Լեռնային Ղարաբաղում», - Զալայի հոդվածից մեջբերում է haqqin.az-ը:
Հիշեցնենք, փետրվարին Ֆրանկ էնգելը որպես դիտորդ մասնակցել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում կայացած սահմանադրական հանրաքվեին, ինչի կապացությամբ Ադրբեջանի կողմից միջազգային հետախուզում է հայտարարվել:

Депутат Европарламента женится в Карабахе?
Депутат Европарламента, словак Борис Зала, принявший участие в парламентских выборах в Армении в качестве наблюдателя, поделился своими впечатлениями о поездке в статье словацкого издания DennikN, а также сообщил интересную информацию о люксембургском депутате Франке Энгеле, сообщает haqqin.az.
Напомним, в феврале Франк Энгель принял участие в конституционном референдуме в Нагорно-Карабахской Республике в качестве наблюдателя, за что был объявлен Азербайджаном в международный розыск.
"Франк Энгель был полон решимости провести для меня "экскурсию" по армянской кулинарии, - написал Борис Зала. - И я обнаружил, что Франк влюблен не только в армянскую кухню, но и в девушку, и устроит свадьбу непосредственно в Нагорном Карабахе".