Հայաստանում ռուս օդաչուների գիշերային զորավարժություններ են անցկացվել
ՌԴ Հարավային ռազմական շրջանի օդաչուները Հայաստանի ռազմաբազայում գիշերային թռիչքներ են իրականացրել հարվածային և տրանսպորտային ուղղաթիռներով։ Այդ մասին, ինչպես փոխանցում է РИА Новости –ն, հայտնել է Հարավային ռազմական շրջանի մամուլի ծառայության ղեկավար գնդապետ Վադիմ Աստաֆևը:
Հաղորդվում է, որ «Էրեբունի» ավիացիոն ռազմաբազայի կազմից բանակային ավիացիայի միավորման հարվածային Մի-24 և տրանսպորտային Մի-8ՄՏՇ ուղղաթիռների անձնակազմերն անցել են օրվա մութ ժամերին ուսումնական թռիչքների իրականացման՝ կատարելով ռազմաբազայի մոտոհրաձգային ստորաբաժանումների կրակային պաշտպանության և աջակցության խնդիրներ:
Զորավարժություններին մասնակցում է թռիչքային և ինժեներա-տեխնիկական անձնակազմի ավելի քան 100 զինծառայող և մոտ 50 միավոր հատուկ ռազմական և ավիացիոն տեխնիկա:

Российские ударные Ми-24 провели ночные учения в Армении
Летчики Южного военного округа (ЮВО) выполнили ночные полеты на ударных и транспортных вертолетах в темное время суток на военной базе в Армении. Как передает РИА Новости, об этом сообщил начальник пресс-службы ЮВО полковник Вадим Астафьев.
"Экипажи ударных Ми-24 и транспортных вертолетов Ми-8МТШ соединения армейской авиации из состава российской авиационной военной базы Эребуни Южного военного округа, дислоцированной в Армении, приступили к выполнению учебных полетов в темное время суток. В ходе летного тактического учения летчики отрабатывают задачи по огневому прикрытию и поддержке мотострелковых подразделений военной базы", - отметил Астафьев.
"Летные тактические учения с летчиками армейской авиации авиабазы Эребуни в Закавказье проводятся в рамках сдачи контрольной проверки за зимний период обучения. В учении принимают участие более 100 военнослужащих летного и инженерно-технического состава и около 50 единиц специальной военной и авиационной техники", - уточнил Астафьев.