ԱՄՆ-ում ադրբեջանցի դիվանագետի կնոջը բռնացրել են գողություն անելիս
Ադրբեջանցի դիվանագետի կնոջը բռնել են Նյու Յորքի «Բրոնքս» թաղամասի «Մարշալս» խանութից գողություն կատարելու համար, հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
29-ամյա Մեհրիբան Ջաբրաիլովան օգտագործել է մանկասայլակ՝ փորձելով խանութից առանց վճարելու դուրս բերել շուրջ 188 ԱՄՆ դոլարի ապրանք: Սակայն ոստիկանությունում դիվանագիտական անձեռնմխելիություն ունենալու շնորհիվ նրան հաջողվել է խուսափել պատժից, քանի որ հայտնել է, որ իր ամուսինը ՄԱԿ-ում Ադրբեջանի առաջին քարտուղար Ֆարիդ Ջաբրաիլովն է:
New York Daily News-ը կապ է հաստատել Ֆարիդ Ջաբրաիլովի հետ, որը սկզբում ասել է, թե նման բան չի եղել: Բայց երբ լրագրողը փաստեր է ներկայացրել նա ներողություն է խնդրել՝ ասելով, որ չի իմացել տեղի ունեցած մասին:

В Нью-Йорке жену азербайджанского дипломата обвинили в краже
Супруга азербайджанского дипломата Мехрибан Джабраилова пыталась совершить кражу из магазина Marshalls в Бронксе, сообщает haqqin.az со ссылкой на газету Daily News.
Согласно информации, 29-летняя супруга первого секретаря посольства Азербайджана Фарида Джабраилова попыталась вынести вещи стоимостью в 188 долларов в детской коляске и была поймана охранниками магазина.
Мехрибан Джабраилова сообщила прибывшим полицейским, что является супругой дипломата и имеет дипломатический иммунитет.
После того как полиция уточнила статус задержанной, она была освобождена. Как пишет американское издание, дипломатический иммунитет обычно распространяется и на супругов дипломатов.
Газета пишет, что в таких случаях полиция обращается в Госдепартамент, чтобы отменить неприкосновенность дипломата.
Госдеп не прокомментировал задержание жены азербайджанского дипломата.
Муж Мехрибан Джабраиловой, Фарид, сказал Daily News, что сообщения о задержании его жены не соответствуют действительности, отмечает haqqin.az.