ԱՄՆ-ում ադրբեջանցի դիվանագետի կնոջը բռնացրել են գողություն անելիս
Ադրբեջանցի դիվանագետի կնոջը բռնել են Նյու Յորքի «Բրոնքս» թաղամասի «Մարշալս» խանութից գողություն կատարելու համար, հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
29-ամյա Մեհրիբան Ջաբրաիլովան օգտագործել է մանկասայլակ՝ փորձելով խանութից առանց վճարելու դուրս բերել շուրջ 188 ԱՄՆ դոլարի ապրանք: Սակայն ոստիկանությունում դիվանագիտական անձեռնմխելիություն ունենալու շնորհիվ նրան հաջողվել է խուսափել պատժից, քանի որ հայտնել է, որ իր ամուսինը ՄԱԿ-ում Ադրբեջանի առաջին քարտուղար Ֆարիդ Ջաբրաիլովն է:
New York Daily News-ը կապ է հաստատել Ֆարիդ Ջաբրաիլովի հետ, որը սկզբում ասել է, թե նման բան չի եղել: Բայց երբ լրագրողը փաստեր է ներկայացրել նա ներողություն է խնդրել՝ ասելով, որ չի իմացել տեղի ունեցած մասին:

The Wife of an Azerbaijani Diplomat Shoplifted at Bronx Marshalls
The wife of an Azerbaijani diplomat walked away scot free after she was caught using a baby stroller to shoplift merchandise from a Bronx department store, Panorama.am reports referring to Daily News.
A security guard at Marshalls on the Grand Concourse in Fordham caught Mehriban Jabrayilov trying to leave the store with $188.88 worth of items in a bag stuffed into the bottom of the baby stroller Tuesday, sources said.
Jabrayilov, 29, told cops called to the store she is married to Azerbaijan’s First Secretary Farid Jabrayilov, 32, and has diplomatic immunity.
Once police confirmed her identity and immunity status she was released. Diplomatic immunity typically extends to spouses.