Փարիզը առաջարկել է կազմակերպել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցով հանդիպում
Ադրբեջանի արտգործնախարարի տեղակալ Հալաֆ Հալաֆովի հետ Բաքվում միջգերատեսչական խորհրդակցությունների ժամանակ, Ֆրանսիայի ԱԳՆ Կոնտինենտալ Եվրոպայի հարցերով վարչության ղեկավար Ֆլորանս Մանժեն հայտարարել է, որ Փարիզը առաջարկել է  կազմակերպել Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցով հանդիպումը, հայտնում է APA-ն:
«Ֆրանսիան պատրաստ է իր ներդրումն ունենալ հակամարտող կողմերի միջև բանակցությունների վերսկսման հարցում և դրա հետ կապված առաջարկել է գագաթաժողով անցկացնել», - ասաց Մանժեն:
Նա ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը Ֆրանսիայի համար առաջնահերթություն անվանեց և նշեց, որ այդ հարցը գտնվու է պաշտոնական Փարիզի օրակարգում:
«Որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Ֆրանսիան հետամուտ է իր ստանձնած պարտավորություններին», - ասաց նա:

France Suggests to Organize Summit on Karabakh Conflict
The Azerbaijani Ministry of Foreign Affairs hosted Azerbaijani-French political consultations on April 26 by the participation of Azerbaijani Deputy Foreign Minister Khalaf Khalafov and by Director of Continental Europe Department of the Ministry of Foreign Affairs and International Development of the French Republic Florans Manjen APA reports.
During the meeting Florans Manjen called the settlement of the conflict a priority for France and stressed that this issue is on the agenda of official Paris.
"France, as a Co-Chair of the OSCE Minsk Group, is dedicated to its commitments and is ready to contribute to the restoration of negotiations among the parties of the conflict," said Manjen said.