Փարիզը առաջարկել է կազմակերպել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցով հանդիպում
Ադրբեջանի արտգործնախարարի տեղակալ Հալաֆ Հալաֆովի հետ Բաքվում միջգերատեսչական խորհրդակցությունների ժամանակ, Ֆրանսիայի ԱԳՆ Կոնտինենտալ Եվրոպայի հարցերով վարչության ղեկավար Ֆլորանս Մանժեն հայտարարել է, որ Փարիզը առաջարկել է  կազմակերպել Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցով հանդիպումը, հայտնում է APA-ն:
«Ֆրանսիան պատրաստ է իր ներդրումն ունենալ հակամարտող կողմերի միջև բանակցությունների վերսկսման հարցում և դրա հետ կապված առաջարկել է գագաթաժողով անցկացնել», - ասաց Մանժեն:
Նա ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը Ֆրանսիայի համար առաջնահերթություն անվանեց և նշեց, որ այդ հարցը գտնվու է պաշտոնական Փարիզի օրակարգում:
«Որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Ֆրանսիան հետամուտ է իր ստանձնած պարտավորություններին», - ասաց նա:

Франция предложила организовать саммит, посвященный урегулированию Карабахского конфликта
Состоялись азербайджано-французские политические консультации. Азербайджан на консультациях представлял замминистра иностранных дел Халаф Халафов, Францию – глава европейского управления министерства иностранных дел и международного развития Флоранс Манжен, сообщает АПА.
Флоранс Манжен назвала урегулирование конфликта приоритетом для Франции, подчеркнув, что данный вопрос находится на повестке официального Парижа.
«Франция, как сопредседатель Минской группы ОБСЕ, привержена своим обязательствам, готова внести вклад в восстановление переговоров между сторонами конфликта,  сказала Ф.Манжен.
Она также добавила, что Франция предложила организовать саммит, посвященный урегулированию конфликта.