Վենետիկում որոշել են պայքարել շաուրմայի դեմ
Վենետիկի քաղաքային իշխանություններն արգելել են շաուրմայի նոր փողոցային կետեր բացելը, ինչպես նաև սահմանափակել են հանրային սննդի կետերի քանակը, որտեղ կարելի է կտորով պիցցա գնել, հայտնում է The Guardian-ը:
Նշվում է, որ նոր օրենքի նպատակը քաղաքի մշակութային ժառանգության պահպանումն է: «Մենք մտադիր ենք սահմանափակել գործունեության տեսակները, որոնք անհամատեղելի են Վենետիկի մշակութային ժառանգության պահպանման հետ», - ասել է Վենետիկի զբոսաշրջության քաղաքային դեպարտամենտի ղեկավար Պաոլա Մարը:
Ավելի վաղ Վենետիկի իշխանությունները մտադրություն էին հայտնել սահմանափակելու քաղաք այցելող զբոսաշրջիկների թիվը:

В Венеции решили бороться с шаурмой
Власти Венеции запретили открывать новые точки уличной продажи шаурмы, а также ограничили количество точек общественного питания, где можно приобрести кусковую пиццу, передает Корреспондент.
Вступивший в силу закон призван сохранять культурное наследие города.  "Мы намерены ограничить виды деятельности, которые несовместимы с сохранением культурного наследия Венеции", − заявила глава городского департамента туризма Паола Мар.
Ранее власти Венеции решили установить специальные устройства для подсчета туристов, чтобы контролировать число гостей города.