Իրանի պաշտպանության նախարարը սպառնացել է ոչնչացնել Սաուդյան Արաբիան
Իրանի պաշտպանության նախարար Հոսեյն Դեհղանը նախազգուշացրել է Սաուդյան Արաբիային, որ Թեհրանը ձեռք չի տա միայն մուսուլմանների համար սրբազան քաղաքներ Մեքքային և Մեդինային, եթե Էր-Ռիադը գործի չմտածված կերպով, հաղորդում է Tasnim գործակալությունը:
«Մենք նրանց խորհուրդ ենք տալիս հիմարություն չանել: Սակայն եթե նրանք որևէ չմտածված քայլ անեն, մենք կոչնչացնենք ամեն ինչ, բացառությամբ Մեքքայի և Մեդինայի»,-ասել է Դեհղանը:
Իրանցի նախարարը նման հայտարարությամբ հանդես է եկել այն բանից հետո, երբ Սաուդյան Արաբիայի արքայազնի տեղակալ, պաշտպանության նախարար Մուհամադ բեն Սալմանը հայտարարել է, որ «իսլամական աշխարհի վրա իշխելու» Իրանի ցանկությունը խոչընդոտ է հանդիսանում Սաուդյան Արաբիայի հետ երկխոսություն սկսելու համար:

Министр обороны Ирана пригрозил уничтожить Саудовскую Аравию
Министр обороны Ирана Хосейн Дехган предупредил Саудовскую Аравию, что Тегеран не тронет лишь священные для мусульман города Мекку и Медину, если Эр-Рияд будет действовать необдуманно, передает РИА Новости.
"Мы им  советуем не глупить. Однако если же они сделают что-либо необдуманное, мы не оставим ни одного места в целостности и сохранности, за исключением Мекки и Медины", - заявил Дехган, чьи слова приводит иранское агентство Tasnim.
Слова главы военного ведомства Ирана прозвучали после того, как заместитель наследного принца Саудовской Аравии министр обороны Мухаммед бен Салман заявил, что желание Ирана "властвовать над исламским миром" является препятствием для налаживания диалога с Саудовской Аравией.