Արցախի առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների
Մայիսի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը սահմանի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է 82 (4 արկ) և 120 միլիմետրանոց ականանետեր (17 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ 60 (4 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (15 արկ) ու հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարատական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Карабах: подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям
По оперативным данным, в ночь с 16 на 17 мая на арцахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня около 60 раз, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
ВС Азербайджана произвел в направлении армянских позиций более 900 выстрелов.
На восточном направлении границы, помимо стрелкового оружия, ВС Азербайджана применили также 82-мм (4 снаряда) и 120-мм минометы (17 снарядов), а на северо-восточном участке границы - 60-мм (4 снаряда) и 82-мм минометы (15 снарядов), а также противотанковый станковый гранатомет (5 снарядов).
Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям и продолжают нести уверенную защиту боевых позиций.