Հանրապետության տարածքում սպասվում են տեղումներ, օդի ջերմաստիճանը կնվազի. եղանակի 5 օրվա կանխատեսում
Մայիսի 18-ին, 22-ին հիմնականում հյուսիսային շրջաններում, 19-ի երեկոյան ժամերին, 20-ին և 21-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ, հայտնում է ՀՀ ԱՅՆ մամուլի ծառայությունը:
Քամին` հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը 18-19-ը կբարձրանա 2-3 աստիճանով, 20-21-ի ցերեկը կնվազի 4-5 աստիճանով:
Երևանում մայիսի 18-ի և 22-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, առանձին հատվածներում կա կարճատև անձրևի հավանականություն, 19-ի երեկոյան ժամերին, 20-ին և 21-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-18 մ/վ արագությամբ:

На территории Армении 18-го, 22-го мая в основном в северных районах, 19-го в вечерние часы, 20-го и 21-го время от времени в большинстве регионов ожидается дождь с грозой, в отдельных местах возможен град.
С 18-19 мая температура воздуха повысится на 2-3 градуса, 20-го и 21-го днем понизится на 4-5 градусов, сообщает министерство ЧС РА.
В Ереване в вечерние часы 18-го и 22-го мая ожидается гроза, в отдельных местах возможен кратковременный дождь, 19-го в вечерние часы, 20-го и 21-го время от времени ожидается дождь с грозой, во время грозы-усиление ветра до 15-18 м/с.