Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Իրանի նախագահին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Նախագահ Հասան Ռոհանիին՝ ԻԻՀ Նախագահի ընտրություններում տարած համոզիչ հաղթանակի և այդ բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Վստահ եմ, որ Ձեր հետագա պաշտոնավարման ընթացքում բարեկամ և հարևան Իրանը կշարունակի իր վերընթաց զարգացման ուղին՝ կարևոր և նշանակալի ներդրում ունենալով տարածաշրջանային խաղաղության և կայունության հաստատման գործում:
Լիահույս եմ, որ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ հայ-իրանական ավանդական ջերմ և բարեկամական հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել բոլոր բնագավառներում՝ արձանագրելով մեր ժողովուրդների միջև փոխգործակցության որակական նոր մակարդակ:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, նորանոր հաջողություններ Ձեր նախաձեռնություններում, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին` հարատև խաղաղություն և բարօրություն»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

RA President: I Am Hopeful that Friendly Armenian-Iranian Relations Will Continue to Develop
Today, President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to the President of the Islamic Republic of Iran Hassan Rouhani on his decisive victory at the IRI presidential elections and on his re-election at the high and responsible position, the press service of the RA President informs.
"I am confident that during your tenure in office, the friendly neighborly Iran will continue to develop upward, bringing its considerable and important contribution to the establishment of regional peace and stability.
I am hopeful that through our joint efforts, the traditionally warm and friendly Armenian-Iranian relations will continue to develop and strengthen in all areas, registering a qualitatively new level of cooperation between our peoples.
I wish you excellent health, success in all your undertakings, and I wish lasting peace and prosperity to the friendly people of Iran," reads the congratulatory message of the President of Armenia.