Մելանյա Թրամփը Սաուդյան Արաբիա այցի ժամանակ հրաժարվել է ծածկել գլուխը
ԱՄՆ առաջին տիկին Մելանյա Թրամփն ամուսնու հետ Սաուդյան Արաբիա այցի ժամանակ հանրությանը երևացել է առանց մուսուլմանական գլխաշորի։ Այս մասին հայտնում է The Independent-ը։
Ինչպես նշում է պարբերականը՝ նա հետևել է Արևմոււտքի այլ ազդեցիկ կանանց օրինակին, ովքեր ավելի վաղ այցելել էին թագավորություն։ Խոսքը Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի և Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյի մասին է։ Առանց գլխաշորի ամուսնուն ուղեկցել էր նաև ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի կինը՝ Միշելը։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մայիսի 20-ին ժամանել է Սաուդյան Արաբիա, դա նրա առաջին արտասահմանյան այցն է։ Ուղևորության ընթացքում նա ծրագրում է այցելել Իսրայել, Իտալիա, Բելգիա և Վատիկան։

Мелания Трамп отказалась покрывать голову во время визита в Саудовскую Аравию
Первая леди США Мелания Трамп во время визита в Саудовскую Аравию с мужем вышла на публику без предписанного мусульманскими обычаями головного убора, пишет lenta.ru.
Как отмечает The Independent., она последовала примеру других влиятельных женщин Запада, посещавших королевство. Во встречах с официальными лицами Саудовской Аравии без головного убора участвовали канцлер ФРГ Ангела Меркель и премьер-министр Великобритании Тереза Мэй. В таком же виде своего супруга сопровождала жена бывшего президента США Барака Обамы Мишель.
Президент США Дональд Трамп 20 мая прибыл в Саудовскую Аравию — это его первый зарубежный визит. В ходе турне он планирует посетить Израиль, Италию, Бельгию и Ватикан.