Ավստրալիան հազարավոր փախստականների վերջնագիր է ներկայացրել
Ավստրալիան վերջնագիր է ներկայացրել նավերով երկիր հասած ավելի քան 7 հազար փախստականների, հայտնում է DW-ն:
Ավստրալական կառավարությունը փախստականներին միջև հոկտեմբեր ժամանակ է տվել, որպեսզի նրանք ապացուցեն ապաստան ստանալու իրենց իրավունքը: Եթե նրանք դա չանեն, կարտաքսվեն երկրից, և նրանց մուտքն Ավստրալիա այլևս կարգելվի:
Ավստրալական իշխանությունների գործողությունները՝ մասնավորապես միգրանտներին Պապուա Նոր Գվինեայի և Նաուրույի հեռավոր կղզիներ արտաքսելու պրակտիկան, արդեն երկար ժամանակ մտահոգություն են առաջացնում իրավապաշտպան կազմակերպությունների մոտ:

Австралия объявила ультиматум тысячам беженцев
Австралия 21 мая, объявила ультиматум более семи тысячам беженцев, прибывшим в страну на лодках, передает Корреспондент со ссылкой на DW.
Правительство выделило беженцам время до октября, чтобы доказать свое право на получение убежища. В случае, если они этого не сделают, их депортируют и запретят возвращаться.
Действия правительства Австралии уже долгое время вызывают серьезную обеспокоенность правозащитных организаций, в частности, через практику высылки искателей убежища в лагеря на удаленных островах в Папуа Новой Гвинее и Науру.