ԻՊ-ն քաղաք է գրավել Ֆիլիպիններում. կան բազմաթիվ զոհեր (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ֆիլիպինների Մարավի քաղաքում կառավարական զորքերի և «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպության հետ կապված ահաբեկիչների միջև ռազմական գործողությունների արդյունքում զոհվել է առնվազն 103 մարդ, հայտնում է CNN հեռուստաալիքը:
Ֆիլիպինների զինված ուժերի ներկայացուցչի խոսքերով ոչնչացվել է 61 ահաբեկիչ: Մարտերի ընթացքում զոհվել է 19 քաղաքացի, 11 զինվորական և 4 ոստիկան:
Ֆիլիպինցի զինվորականների և գրոհայինների միջև մարտերը սկսվել են մայիսի 23-ին: Ֆիլիպինների նախագահ Ռոդրիգո Դուտերտեն, որն այդ ժամանակ պաշտոնական այցով գտնվում էր Ռուսաստանում, ընդհատել էր այցը: Քաղաքը գտնվում է գրոհայինների վերահսկողության ներքո:

ИГ захватила город на Филиппинах: более 100 погибших (видео)
По меньшей мере 103 человека погибли в результате боев в городе Марави между филиппинскими правительственными войсками и боевиками, связанными с террористической группировкой "Исламское государство", сообщает gazeta.ru со ссылкой на телеканал CNN.
По словам представителя вооруженных сил Филиппин, к настоящему моменту был ликвидирован 61 террорист. Кроме того, погибли 19 гражданских, 11 военных и четверо полицейских.
Бои между филиппинскими военными и боевиками начались 23 мая. Президент Филиппин Родриго Дутерте, будучи в России с официальным визитом, ввел военное положение в филиппинской провинции Минданао из-за деятельности повстанческой группировки "Маут", связанной с "Исламским государством".