ԱՄՆ-ը միջամտում է ընտրություններին ողջ աշխարհում, ուստի բողոքելու տեղ չունի. Պուտին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը NBC հեռուստաալիքի հետ հարցազրույցում հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ը միջամտում է ողջ աշխարհում ուրիշների քաղաքական գործընթացներին:
Պուտինի խոսքով՝ «քարտեզի վրա որտեղ մատով դիպչես, ամենուր Ձեզ կգանգատվեն, որ ամերիկացի պաշտոնատար անձիք միջամտում են իրենց ներքին քաղաքական գործընթացներին»։
«Ուստի, երբ ինչ- որ մեկը (ես չեմ ասում, որ մենք՝ մենք չենք միջամտել) ինչ-որ ձևով փորձում է միջամտել, ազդել կամ որևէ կերպ մասնակցել այդ գործընթացներին, այդ ժամանակ ԱՄՆ-ը բողոքելու տեղ չունի», - հայտարել է Պուտինը:

Putin: Everywhere You Will Hear that American Officials Are Interfering in Electoral Processes
Russian President Vladimir Putin, speaking on a prime-time U.S. TV program, has once more denied that Moscow interfered in the presidential election last year and said that the Kremlin has no compromising material on President Donald Trump, Radio Liberty reports.
While denying that Russia interfered in the US election, Putin accused the United States of interfering in foreign elections.
"Put your finger anywhere on a map of the world, and everywhere you will hear complaints that American officials are interfering in internal electoral processes," he said.