Ավարտվեց «Երիտասարդության հարթակ» նախագծի հերթական փուլը
Հունիսի 2-ին տեղի ունեցավ «Երիտասարդության հարթակ» նախագծի մասնակիցների հավաստագրերի հանձնման արարողությունը:
2016թ. նոյեմբերի 18-ից մինչև 2017թ. հունիսի 2-ը տեղի ունեցած ծրագրի ընթացքում քննարկվեցին ՀՀ արտաքին քաղաքականությանը, Ղարաբաղյան հիմնախնդրին, հայ-թուրքական հարաբերություններին, տարածաշրջանային և միջազգային քաղաքական գործընթացներին, բանակին առնչվող մի շարք հարցեր:
Դասախոսություններով հանդես եկան ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի և ՀՀ Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչներ, «Հայացք» կիրառական քաղաքականության և հետազոտությունների վերլուծական կենտրոնի և այլ հրավիրված փորձագետներ:

Certificate-Giving Ceremony at the End of the Project "Youth Platform"
On June 2, the ceremony of giving certificates to the participants of the project "Youth Platform" took place.
Throughout the project (from November 18, 2016 to June 2, 2017) the RA foreign policy, Karabakh conflict, Armenian-Turkish relations, regional and international political processes, issues related to army were discussed.
Lectures were delivered by representatives of Information and Public Relations Center at the Administration of the President of the Republic of Armenia, RA Defense Ministry, experts of "Insight" Analytical Center for Applied Policy and Research and by other invited experts.