Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 10-ին այցելել է Մարտակերտի շրջան:
Մատաղիս ավանում Նախագահը հանդիպել է համայնքի ներկայացուցիչների հետ, ծանոթացել այնտեղ առկա խնդիրներին, համապատասխան հանձնարարականներ տվել հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Այնուհետև Մարտակերտ շրջկենտրոնում Նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել շրջվարչակազմի և հիմնարկ-ձեռնարկությունների ներկայացուցիչների հետ:
Շրջանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, առկա խնդիրների և հեռանկարային ծրագրերի մասին զեկույցներով և ելույթներով հանդես են եկել շրջվարչակազմի ղեկավար Վլադիկ Խաչատրյանը, այլ պաշտոնյաներ:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ Մարտակերտի շրջանում նախատեսվում է իրականացնել ռազմավարական նշանակություն ունեցող տարբեր ծրագրեր՝ կոնկրետ հանձնարարականներ տալով աշխատանքների պատշաճ կատարման ուղղությամբ:

10 июня президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Мартакертский район.
В поселке Матагис президент встретился с представителями общины, ознакомился с существующими там проблемами, дал соответствующие поручения по надлежащему решению вопросов.
Затем в райцентре Мартакерт Бако Саакян провел рабочее совещание с представителями райадминистрации, учреждений и предприятий.
С докладами о социально-экономическом развитии района, существующих проблемах и перспективных программах выступили глава райадминистрации Владик Хачатрян и другие должностные лица.
Отметив, что в Мартакертском районе планируется реализовать различные программы стратегического значения, Бако Саакян дал конкретные поручения по надлежащему выполнению работ.