Վենեսուելայում ցուցարարները հրկիզել են Գերագույն դատարանի շենքը
Վենեսուելայի մայրաքաղաք Կարակասում զանգվածային բողոքի ակցիայի ժամանակ ցուցարարները հրկիզել են Գերագույն դատարանի վարչական շենքերից մեկը: Ինչպես հաղորդում է El Nacional-ը, միջադեպի արդյունքում տուժել է երեք մարդ:
Հաղորդվում է, որ այս կերպ ցուցարարները պատասխանել են Գերագույն դատարանի որոշմանը, որով նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյին թույլատրվել է առանց հանրաքվեի հրավիրել Ազգային սահմանադրական համաժողով երկրի հիմնական օրենքում փոփոխություններ մտցնելու համար:
Վենեսուելայում հակակառավարական ցույցերը շարունակվում են արդեն երկու ամիս: Այս ցույցերի ընթացքում զոհվել է 60 մարդ, կան տասնյակ ձերբակալվածներ:

В Венесуэле подожгли здание Верховного суда
В столице Венесуэлы Каракасе в ходе массовых протестов подожгли одно из административных зданий Верховного суда. Как сообщает портал El Nacional, демонстранты забросали здание "коктейлями Молотова". Пострадали три человека, передает Корреспондент.
Отмечается, что действия протестующих стали ответом на недавний вердикт Верховного суда, который разрешил президенту страны Николасу Мадуро без проведения референдума созвать Национальную конституционную ассамблею для внесения поправок в основной закон страны.
В Венесуэле уже более двух месяцев продолжаются антиправительственные выступления, в организации которых власти обвиняют оппозицию.