Թրամփը Ստիվեն Քինգին Twitter-ում գցել է «սև ցուցակ»
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը գրող Ստիվեն Քինգին ներառել է իր թվիթերյան «սև ցուցակում»։ Այս մասին իր միկրոբլոգում հայտնել է «սարսափների արքան»:
«Թրամփն արգելափակել է ինձ իր թվիթները կարդալուց։ Հավանաբար ստիպված կլինեմ ինքնասպան լինել», - գրել է Քինգը՝ իր ընթերցողներից հետաքրքրվելով՝ արդյո՞ք դա ծրագրային խոթան է, թե՞ Թրամփն իսկապես արգելափակել է իրեն։
Հարի Փոթերի մասին գրքերի շարքի հեղինակ Ջոան Ռոուլինգն իր հերթին խոստացել է Քինգին անհրաժեշտության դեպքում կիսվել նրա հետ պետության ղեկավարի թվիթերյան հաղորդագրություններով։

Трамп заблокировал в Twitter "короля ужасов"
Президент США Дональд Трамп заблокировал в своем Twitter писателя Стивена Кинга. Об этом, как передает Корреспондент, "король ужасов" сообщил в своем микроблоге. "Трамп заблокировал меня от чтения его твитов. Возможно, придется наложить на себя руки", – написал он.
В следующем сообщении писатель уточнил у читателей своего блога, сталкивался ли кто-нибудь с такой же ситуацией, чтобы выяснить – это программный сбой или же Трамп на самом деле его заблокировал.
"Не то, чтобы их (твиты, – ред.) было сложно отыскать, но...", – добавил он.
В одном из ответов Кингу его коллега, автор эпопеи о Гарри Поттере Джоан Роулинг, сообщила, что в случае необходимости поделится с ним твитами президента США.