Fox հեռուստաալիքի հաղորդավարուհին արժանացել է Հրանտ Դինքի անվան մրցանակին
Հայկական ծագումով ամերիկացի լրագրող-հեռուստահաղորդավարուհի Արաքսյա Կարապետյանն արժանացել է Հրանտ Դինքի անվան լրագրողական մրցանակին, որն ամեն տարի շնորհվում է ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախմբի կալիֆորնիական Բըրբենք քաղաքի մասնաճյուղի կողմից։
Ինչպես հայտնում է rusarminfo-ն մրցանակը Կարապետյանին է շնորհվել հայանպաստ գործունեության համար։
Արաքսյան ծնվել է 1982 թվականին, Գյումրիում։ 1988 թվականի ավերիչ երկրաշարժից հետո նա ծնողների հետ տեղափոխվել է Կալիֆորրիայի Փալոս Վերդես Էսթեյթ քաղաք։ Արաքսյան հանդիսանում է Նյու Յորք նահանգում գտնվող Սիրակուզի համալսարանի շրջանավարտ։ 2012 թվականինց նա կալիֆորնիական Fox 11 հեռուստաալիքի առավոտյան լուրերի և ժամանցային թողարկման հաղորդավարուհին է:

Телеведущая канала FOX удостоена премии Гранта Динка
Американская журналистка–телеведущая армянского происхождения Араксия Карапетян удостоена журналистской премии имени Гранта Динка, которая ежегодно присуждается отделением калифорнийского города Бербанк Армянского национального комитет Америки (АNCA).
Преми была присуждена Карапетян за ее деятельность во благо армянства, передает rusarminfo.ru.
Араксия Карапетян родилась в 1982 году в Гюмри. После разрушительного землетрясения 1988 года она с родителями переехала в город Палос Вердес Эстейт американского штата Калифорния. Араксия выпускница Сиракузского университета в штате Нью-Йорк.
Карапетян в качестве корреспондента и ведущей работала на разных местных телеканалах. С 2012 года она является телеведущей утренней новостной и развлекательной передачи на калифорнийском телеканале Fox 11.