Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 15-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը՝ խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորությամբ:
Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է Արա Բաբլոյանին և պատվիրակության անդամներին Ազգային ժողովի պատգամավոր ընտրվելու և պատասխանատու պաշտոններ ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նրանց արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների փոխգործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի Հանրապետության 6-րդ գումարման Ազգային ժողովը կշարունակի ընդլայնել ու խորացնել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հետ արդեն իսկ ձևավորված սերտ համագործակցությունը:

Президент Республики Арцах принял делегацию НС Армении
15 июня президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Национального Собрания Республики Армения во главе с председателем парламента Ара Баблояном.
Бако Саакян поздравил Ара Баблояна и членов делегации с избранием депутатами Национального Собрания и вступлением в ответственные должности, пожелав им плодотворной работы, собщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся взаимодействия между парламентами двух республик.
Глава государства выразил уверенность, что Национальное Собрание Республики Армения 6-го созыва продолжит расширять и углублять уже сформировавшееся тесное сотрудничество с Национальным Собранием Республики Арцах.