ԼՂՀ պաշտպանության բանակի զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են «Մարտական ծառայություն» մեդալով
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 17-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայողներ Վարդան Սարգսյանը, Արայիկ Մատինյանը, Վիգեն Պետրոսյանը հետմահու պարգևատրվել են «Մարտական ծառայություն» մեդալով, հայտնում է ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքը։
Նշենք, որ հունիսի 16-ին՝ ժամը 18:05-ի սահմաններում, հակառակորդը հաստոցավոր հակատանկային նռնականետերից խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը  ՊԲ կենտրոնական ենթակայության զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու վիրավորումներ են ստացել ՊԲ 3 զինծառայողներ:

NKR Defense Army Soldiers Were Posthumously Awarded with the "For Service in Battle" Medal for Bravery
armeniasputnik.am
On 17 June President Bako Sahakyan signed a decree according to which servicemen of the NKR Defense Army's N division Vardan Sargsyan, Arayik Matinyan, Vigen Petrosyan were posthumously awarded with the "For Service in Battle" medal for bravery shown during the defense of the Nagorno Karabagh Republic state border, official page of NKR president reports.
To note, at 18:05 on June 16, Azerbaijan fired from the antitank grenade launchers at the direction of the  NKR Defense Army unit, as a result of which 3 NKR Defense Army soldiers were fatally wounded.