Brexit. թագուհու 2018 թ. ելույթը չեղյալ է հայտարարվել
Բրիտանական խորհրդարանի նոր նստաշրջանն ամեն տարի բացող թագուհու ելույթը 2018 թվականին տեղի չի ունենա, հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը:
Կապված ԵՄ կազմից երկրի դուրս գալու առաջիկա գործընթացի հետ՝ խորհրդարանական հաջորդ նստաշրջանը կշարունակվի երկու տարի, այլ ոչ թե մեկ, ինչպես սովորաբար է լինում: Այս մասին հայտնում է BBC-ն՝ հղվելով համայնքների պալատի նախագահ Անդրեա Լեդսոմին:
Խորհրդարանականների կարծիքով, նման անսովոր քայլն իրենց բավական ժամանակ կտա Brexit-ից դուրս գալու համար անհրաժեշտ օրինագծերի մանրակրկիտ մշակման համար:
Այս տարի թագուհին ելույթ կունենա, սակայն Եղիսաբեթ II-ի որոշմամբ ելույթը հետաձգվել է երկու օրով, որպեսզի պահպանողականներն ավելի շատ ժամանակ ունենան գործընկերների հետ համաձայնության հասնելու բանակցությունների համար:

Brexit: Queen's Speech for 2018 Canceled
Queen's traditional throne speech, which opens the new session of the British Parliament every year, will not take place in 2018, the British government said.
In connection with the country's exit from the EU the next parliamentary session will last two years instead of one, as usual, said the chairman of the House of Commons, Andrea Ledsom. This was stated by the chairman of the House of Commons, BBC reports.
According to parliamentarians, such an unusual step will give them enough time for scrupulous work on the necessary bills in the framework of  Brexit.
This year, the Queen's speech will take place, but by decision of Elizabeth II herself it was postponed for two days to give the Conservatives more time for negotiations on an agreement with partners.