Լոնդոնի ևս մի քանի երկնաքեր գտնվում է հրդեհի սպառնալիքի ներքո
Լոնդոնի ևս մի քանի բարփրահարկ շենքերի արտաքին պատումներն արված են նույնպիսի հրավտանգ նյութից, ինչպիսին, որ Գրենֆել-թաուերինն էր: Այդ մասին հայտարարել է Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը, հաղորդում է BBC-ն:
Մեյի խոսքերով, տեղական ինքնակառավարման մարմիններն ում տարածքում որ գտնվում են շենքերը, արդեն տեղեկացված են: Հաղորդվում է, որ ինչպես և Գրենֆել-թաուերի դեպքում, խոսքը վերաբերում է բնակելի շենքերին:
Բրիտանական կառավարության ղեկավարը հավելել է, որ տեղի իշխանություններն աշխատում են հրշեջների հետ և «անում են ամեն հնարավորը բնակիչներին տեղեկացնելու և նրանց անվտանգությունն ապահովելու»:

Некоторым высоткам в Лондоне грозит участь Гренфелл-тауэр
Фасады еще нескольких зданий в Лондоне облицованы таким же огнеопасным материалом, как и сгоревшая Гренфелл-тауэр, заявила британский премьер Тереза Мэй, передает BBC.
По словам Мэй, муниципальные власти, на чьей территории расположены дома, подверженные опасности возгорания, уже поставлены об этом в известность. Отмечается, что, как и в случае с Гренфелл-тауэр, речь идет в основном о социальном жилье.
Местные власти работают с пожарными службами и "принимают все возможные меры для обеспечения безопасности зданий и информирования жителей", сказала глава правительства.
Жертвами пожара, который вспыхнул в ночь на 14 июня в 24-этажном жилом доме на западе Лондона, стали по меньшей мере 79 человек.