Թրամփի աղմկահարույց միգրացիոն հրամանագիրը ուժի մեջ կմտնի երեք օրից. դատարանը մասնակի չեղարկել է հրամանագրի արգելափակումը
supremecourt.gov
ԱՄՆ-ի պետդեպարտամենտը կսկսի նախագահ Դոնալդ Թրամփի միգրացիոն հրամանագրի իրականացումը Գերագույն դատարանի որոշումից 72 ժամ անց: Այս մասին ասվում է ամերիկյան արտաքին քաղաքական գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Հիզեր Նոյերթի հայտարարությունում:
Նշվում է, որ Պետդեպը հրամանագրի իրականացման հետ կապված մանրամասներ կներկայացնի արդարադատության և ազգային անվտանգության նախարարությունների հետ խորհրդակցություններից հետո:
Հիշեցնենք, հունիսի 26-ին ԱՄՆ Գերագույն դատարանը մասնակիորեն չեղարկել է Թրամփի միգրացիոն հրամանագրի արգելափակումը: Այդ հրամանագրով արգելվում էր 6 հիմնականում մուսուլմանական բնակչություն ունեցող երկրների քաղաքացիների մուտքն ԱՄՆ:

Верховный суд США частично разблокировал миграционный указ Трампа
Госдепартамент США начнет выполнять иммиграционный указ президента Дональда Трампа через 72 часа после решение Верховного суда. Об этом говорится в сообщении официального представителя ведомства Хизер Нойерт, передает Корреспондент.
Как отмечается, Госдеп предоставит детали выполнения указа после консультаций с американским минюстом и министерством национальной безопасности. Ведомство также обещает информировать партнеров в туристической сфере и работы с беженцами по мере того, как указ выполняется.
Напомним, 26 июня Верховный суд США частично отменил блокировку указов Трампа о запрете въезда в страну гражданам из шести преимущественно мусульманских стран.