Բակո Սահակյանն այցելել է Քաշաթաղի շրջան (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 27-ին այցելել է Քաշաթաղի շրջան և տեղում ծանոթացել բերքահավաքի և շրջանում իրականացվող մի շարք ծրագրերի ընթացքին:
Լճաշեն գյուղում Նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել շրջվարչակազմի և շրջանի հարավային թևի համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ, որի ընթացքում քննարկվել են համայնքների սոցիալ-տնտեսական ներկա վիճակին և զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է հանրապետության հարավային հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկը և ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին:

Президент Республики Арцах посетил Кашатагский район (фото)
27 июня президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Кашатагский район и на месте ознакомился с ходом сбора урожая и реализации ряда программ в районе.
В селе Лчашен президент созвал рабочее совещание с участием руководства райадминистрации и общин южного крыла района, в ходе которого были обсуждены вопросы, касающиеся текущей социально-экономической ситуации в общинах и перспектив их развития.
Глава государства дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.
В тот же день Бако Саакян посетил одну из воинских частей, расположенных в южной части республики, и ознакомился с ходом службы военнослужащих.