Գիշերը սահմանին կրակոցները շարունակվել են. Սենոր Հասրաթյան
Արցախա-ադրբեջանական սահմանին գիշերը կրակոցները շարունակվել են։ Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի մամլո խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը «Ազատությանը» փոխանցեց, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը վերջին ժամերին հրադադարի ռեժիմը խախտել են հրաձգային զինատեսակներից և դիպուկահար զենքերից։ Պաշտպանության բանակը կորուստներ չունի։
Հասրաթյանի խոսքով՝ գիշերը սահմանին ընդհանուր առմամբ հանգիստ է եղել, Ղարաբաղի զինված ուժերը, ըստ նրա, սահմանում իրավիճակը հսկողության տակ են պահում։
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն էլ այսօր առավոտյան հայտարարեց, որ հայկական կողմն է գիշերը խախտել հրադադարի ռեժիմը՝ մոտ 142 անգամ։ Սենոր Հասրաթյանը պնդեց, որ սա ապատեղեկատվություն է։
Արցախա-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակը կտրուկ սրվել էր հուլիսի 4-ի երեկոյան․ ադրբեջանական կողմի՝ ՏՌ-107 համազարկային հրթիռային կայանքներ կիրառելու և Պաշտպանության բանակի պատասխան գործողությունների հետևանքով հակառակորդը կորուստներ ունի:

Press Secretary of NKR Defense Army: At Night the Shooting on NKR-Azerbaijan Border Continued
Press Secretary of the Artsakh Defense Armat night. The Press Secretary of the Artsakh Defense Army Senor Hasratyan told Azatutyun that the Azerbaijani side over the last few hours violated the ceasefire by an artillery gun and sniper rifles. The NKR Defense Army did not suffer losses.
According to Hasratyan, the night on the border was generally calm, the armed forces of NKR kept the situation under control.
This morning the Azerbaijani Ministry of Defense announced that the Armenian side violated the ceasefire regime about 142 times at night. Senor Asatryan stressed that this is misinformation.