Ս․ Հասրաթյան․ «Ադրբեջանի ագիտպրոպը կրկին իր տարերքի մեջ է»
Ադրբեջանի ագիտպրոպը կրկին իր տարերքի մեջ է: Այդ մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Արցախի ՊՆ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը, հայտնում է News.am-ը։
«Այդ ոլորտի մանրահատակային պատասխանատուները նորից անցել են իրենց քաղաքացիական բնակչության թիկունքում կրակակետեր բացազատող «ամենազոր» բանակի այսօր ունեցած երևակայական «հաջողությունները» իրականի փոխարեն մատուցելու և դրանցով սեփական հանրությանը «գոտեպնդելու» ինքնախաբեությանը:
ՊԲ մամուլի ծառայությունն օրվա ընթացքում արդեն երկու անգամ անդրադարձել է շփման գծում տեղի ունեցած դեպքերի իրական զարգացումներին ու նաև հրապարակել հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում վիրավորում ստացած մեր երեք զինծառայողների անունները: Ինչ վերաբերում է ալիևյան ագիտպրոպի ապատեղեկատվական կերակրամանից սնվող անգլուխների հրապարակումներին առ այն, թե իբր «ադրբեջանական զինուժի թիրախային հարվածներից շարքից հանվել է մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ, մի քանի միավոր ռազմական տեխնիկա և ռազմական նշանակության օբյեկտների ենթակառուցվածքներ» , ապա դրանք ոչ այլ ինչ են, քան սեփական անզորությունը քողարկելու ճարահատյալ քայլ»,- նշել է նա:

Сенор Асратян: азербайджанский агитпроп снова в своей стихии
Азербайджанский агитпроп снова в своей стихии. Об этом написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Сенор Асратян, передает News.am.
"Паркетные офицеры этого фронта снова пытаются выдавать желаемое за действительное. Желаемые успехи своей "всемогущей" армии, ставящей огневые точки в тылу своего гражданского населения. Продолжается самообман "одобрения" своего населения этими иллюзиями.
Пресс-служба Армии обороны НКР уже дважды за день обращалась к реальным событиям на линии соприкосновения и опубликовала имена трех наших военнослужащих, раненых в результате превентивных действий противника. Что касается публикаций безмозглых, кормящихся из корыта алиевского агитпропа, о том, что "от прицельных ударов азербайджанских вооруженных сил из строя выведено большое число живой силы, несколько единиц военной техники и инфраструктуры военного назначения",  то все это не что иное, как отчаянная попытка прикрыть собственное бессилие", - написал он.