Ս․ Հասրաթյան․ «Ադրբեջանի ագիտպրոպը կրկին իր տարերքի մեջ է»
Ադրբեջանի ագիտպրոպը կրկին իր տարերքի մեջ է: Այդ մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Արցախի ՊՆ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը, հայտնում է News.am-ը։
«Այդ ոլորտի մանրահատակային պատասխանատուները նորից անցել են իրենց քաղաքացիական բնակչության թիկունքում կրակակետեր բացազատող «ամենազոր» բանակի այսօր ունեցած երևակայական «հաջողությունները» իրականի փոխարեն մատուցելու և դրանցով սեփական հանրությանը «գոտեպնդելու» ինքնախաբեությանը:
ՊԲ մամուլի ծառայությունն օրվա ընթացքում արդեն երկու անգամ անդրադարձել է շփման գծում տեղի ունեցած դեպքերի իրական զարգացումներին ու նաև հրապարակել հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում վիրավորում ստացած մեր երեք զինծառայողների անունները: Ինչ վերաբերում է ալիևյան ագիտպրոպի ապատեղեկատվական կերակրամանից սնվող անգլուխների հրապարակումներին առ այն, թե իբր «ադրբեջանական զինուժի թիրախային հարվածներից շարքից հանվել է մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ, մի քանի միավոր ռազմական տեխնիկա և ռազմական նշանակության օբյեկտների ենթակառուցվածքներ» , ապա դրանք ոչ այլ ինչ են, քան սեփական անզորությունը քողարկելու ճարահատյալ քայլ»,- նշել է նա:

S. Hasratyan: Azerbaijani agitprop is again in element
The Azerbaijani agitprop is again in element, Spokesman for the Nagorno-Karabakh Republic Senor Hasratyan wrote on his Facebook page, News.am reports.
"The "parquet" officers in charge of that sphere have again proceeded with the self-lie of presenting in lieu of reality the imaginary "success" of their "omnipotent" army, which installs fire points in the rear of its civil population, and encouraging its own society by the self-lie.
The press service of the NKR Defense Army already twice referred [on Friday] to the real events on the contact line and published the names of three of our servicemen wounded as a result of the offensive actions of the adversary. As to the publications of the brainless, who feed from the tub of the Aliyev agitprop, on that "as a result of the targeted strikes of the Azerbaijani armed forces, large number of manpower, several units of military equipment and military infrastructures have been eliminated." this is nothing but a desperate attempt to conceal their own disability," he wrote.