Ինչո՞ւ Գերմանիայի ԱԳ նախարարը չի հանդիպել Լավրովի հետ
Գերմանիայի ԱԳ նախարար Զիգմար Գաբրիելը չեղյալ է հայտարարել իր ռուս գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպումը և Բեռլինում ռուսական պատվիրակության հետ համատեղ միջոցառումներին մասնակցությունը: Այս մասին հայտնում է Deutshe Welle-ը՝ հղվելով Գերմանիայի ԱԳՆ-ին: Արտաքին գործերի նախարարությունը մեկնաբանել է, որ այդ ամենի պատճառ հանդիսանում է ԱԳ նախարարի հիվանդ լինելու հանգամանքն ու բարձր ջերմությունը:
Միևնույն ժամանակ, հուլիսի 13-ի առավոտյան Զիգմար Գաբրիելը կարողացել է մասնակցել Ֆրանսիա-Գերմանիա նախարարների խորհրդի հանդիպմանը, որը տեղի է ունեցել Փարիզում:
Ինչևէ, Լավրովը մասնակցելու է Բեռլինում նախատեսված միջոցառումներին՝ չնայած այդ երկրի ԱԳ նախարարի բացակայությանը:

Почему глава МИД Германии отменил встречу с Лавровым?
Глава МИД Германии Зигмар Габриэль (Sigmar Gabriel) отменил встречу с российским коллегой Сергеем Лавровым и участие в совместных мероприятиях с российской делегацией в Берлине. Об этом сообщает Deutshe Welle, ссылаясь на  МИД ФРГ. Внешнеполитическое ведомство объяснило это тем, что у Габриэля высокая температура в результате заболевания.
Между тем, утром 13 июля Габриэль еще смог принять участие в совете министров Франции - Германии, который проходил в Париже.
Тем не менее, Лавров примет участие в запланированных в Берлине мероприятиях, несмотря на отстутствие Габриэля.