Բակո Սահակյանը պարգևատրել է ամերիկահայ բարերար Բարունակ Չելիքեանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 21-ին Մարտակերտի շրջանի Գառնաքար գյուղում մասնակցել է համայնքային կենտրոնի և բուժկետի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահը նշել է, որ գյուղական բնակավայրերում ենթակառուցվածքների ցանցի ընդլայնումն ու արդիականացումը եղել է և կմնա իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Երկրի ղեկավարն այս նախաձեռնությունների իրականացման և Արցախին աջակցություն ցուցաբերելու համար ամերիկահայ բարերար, «Հայրենիք» միության անդամ Բարունակ Չելիքեանին պարգևատրել է «Երախտագիտություն» մեդալով՝ բարձր գնահատելով նրա և միության հայրենանվեր գործունեությունը:

Президент Арцаха наградил американского благотворителя Барунака Челикяна
21 июля президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия общинного центра и медпункта в селе Гарнакар Мартакертского района, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Президент отметил, что расширение и модернизация инфраструктурной системы в сельских населенных пунктах и впредь будет находиться в центре внимания властей.
Глава государства наградил медалью "Благодарность" американского благотворителя армянского происхождения, члена союза "Айреник" Барунака Челикяна за осуществление данной инициативы и оказание содействия Арцаху, высоко оценив как его патриотическую деятельность, так и союза в целом.