Թիլերսոնը մտադիր է լքել պետքարտուղարի պաշտոնը. CNN
ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնը կարող է լքել իր պաշտոնը մինչև 2017 թվականի ավարտը, հայտնում է CNN-ը։
Հղում անելով Թիլերսոնին մոտ աղբյուրներին՝ հեռուստաալիքը հաստատում է, որ պետքարտուղարի մոտ չափազանց շատ տարաձայնություններ են կուտակվել նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ։ Հաղորդվում է, որ Թիլերսոնին մասնավորապես դուր չի եկել նախագահի քննադատությունն Արդարադատության նախարար Ջեֆ Սեշնսի հասցեին, նա այլ տեսակետներ ունի նաև Պետդեպի կադրային քաղաքականության և Իրանի հետ հարաբերությունների կառուցման հարցերում։
CNN-ը նշում է, որ Թիլերսոնը նախկինում ևս չէր բացառել 2017 թվականի վերջին հրաժարական տալու հավանականությունը, սակայն այժմ մտածում է պաշտոնը թողնել միչև ընթացիկ տարվա ավարտը:

CNN: Тиллерсон намерен уйти в отставку
Госсекретарь США Рекс Тиллерсон может покинуть свой пост до конца 2017 года. Об этом в понедельник, 24 июля, сообщает lenta.ru со ссылкой на телеканал CNN.
Ссылаясь на близкие к Тиллерсону источники, канал утверждает, что у американского госсекретаря накопилось слишком много разногласий с президентом США Дональдом Трампом. Знакомые Тиллерсона утверждают, что ему не понравилась критика президента в адрес главы Минюста Джеффа Сешнса. Также он придерживается иной точки зрения на кадровую политику Госдепа и вопросы выстраивания отношений с Ираном.
CNN указывает, что Тиллерсон и ранее допускал возможность своей отставки в конце 2017 года, но сейчас он раздумывает о том, чтобы уйти с поста госсекретаря, не дожидаясь окончания текущего года.