Վայոց Ձորի մարզպետը հայտնել է հրաժարականի որոշման մասին
Վայոց Ձորի մարզպետ Տրդատ Սարգսյանը հայտարարություն է տարածել, որում հայտնել է մարզպետի լիազորությունները վայր դնելու մասին։ Այս մասին Տրդատ Սարգսյան գրառում է կատարել  իր էջում։ ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Սիրելի վայոցձորցիներ, քաղաքացիներ, բարեկամներ
Հաշվի առնելով օրեր առաջ Եղեգնաձորում տեղի ունեցած ցավալի միջադեպը՝ անհրաժեշտ եմ համարում ներկայացնել հետևյալ պարզաբանումները․
Ինչպես և հայտնել եմ նախկինում, դեպքի ժամանակ եղել եմ տանը․ նախաքննությունն իրականացնող մարմնին ներկայացրել եմ այս փաստը հիմնավորող ապացույցներ։ Վստահ եմ, որ կիրականացվի օբյեկտիվ քննություն և մեղավորները կպատժվեն։
Այնուամենայնիվ, ևս մեկ անգամ հերքելով որևէ առնչությունս այս դեպքին, բայց դրանից առավել կարևորելով նոր Հայաստանում քաղաքական էթիկայի ու քաղաքական պատասխանատվության կայացումը՝ հայտնում եմ, որ որոշում եմ կայացրել վայր դնել Վայոց Ձորի մարզպետի լիազորություններս այսօր մեկնարկող լայնածավալ ռազմավարական զորավարժությունների ավարտից հետո։
Ինձ համար մեծագույն պատիվ էր հեղափոխական թիմի կազմում պաշտոնավարել իմ հայրենի Վայոց ձորի նման յուրօրինակ մարզում, ամեն օր շփվել ու աշխատել հպարտ, աշխատասեր, կյանքի նկատմամբ սիրով ու ապագայի հանդեպ հավատով լցված վայոցձորցիների հետ։
Այս պատասխանատու շրջանում ինձ ընձեռված վստահության համար շնորհակալություն եմ հայտնում ՀՀ վարչապետին և իմ քաղաքական թիմին։
Հայաստանի Հանրապետությանը և Վայոց ձորի մարզին իրենց պատրաստակամ և քրտնաջան ծառայության համար շնորհակալություն եմ հայտնում Վայոց ձորի մարզպետարանի աշխատակիցներին։ Այս կարճ ժամանակահատվածում մենք միասին կարողացանք Վայոց ձորի համար իրականացնել համայնքային ու մարզային նշանակության կարևոր ու կենսունակ ծրագրեր։ Ես վստահ եմ, որ Վայոց ձորում աշխատանքները շարունակվելու են ու վայոցձորցիների կյանքն օրեցօր բարելավվելու է։

Губернатор Вайоц Дзора намерен подать в отставку
Губернатор Вайоцдзорской области Армении Трдат Саркисян намерен подать в отставку на фоне скандала с избиением подполковника. Обвинение в избиении офицера предъявлено помощнику губернатора Арутюну Григоряну, передает Новости-Армения.
"Учитывая произошедший на днях в Егегнадзоре прискорбный инцидент, считаю необходимым представить некоторые пояснения", - написал губернатор в своем Facebook-e.
Он заявил, что в момент инцидента находился дома и предъявил доказательства данного факта органу, осуществляющему предварительное следствие.
"Уверен, что будет проведено объективное расследование и виновные будут наказаны. Тем не менее, вновь опровергая свою причастность к этому случаю, но считая важным становление в Армении политической этики и политической отвественности, заявляю, что принял решение сложить с себя полномочия губернатора Вайоц Дзора после завершения стартующих сегодня широкомасшабных стратегических учений", - отметил Саркисян.
Губернатор заявил, что считал для себя величайшей честью в составе революционной команды руководить в такой особенной области, как Вайоцдзорская, каждый день общаться и работать с гордыми, трудолюбивыми, жизнерадостными и уверенно смотрящими в будущее вайоцдзорцами.
Он поблагодарил премьер-министра РА и его политическую команду за оказанное доверие в период работы губернатором.
"За усердную службу Республике Армения и Вайоцдзорской области выражаю благодарность сотрудникам областной администрации. За это краткое время мы смогли реализовать для Вайоц дзора важные и жизнеспособные программы общинного и областного значения. Я уверен, что работы в Вайоц Дзоре продолжатся и жизнь вайоцдзорцев изо дня в день станет лучше", - написал Саркисян.