Թրամփի թիմը Չինաստանի դեմ պատժամիջոցներ է պատրաստում
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի խորհրդականները Չինաստանի նկատմամբ սահմանափակող միջոցառումներ են մշակում: Այս մասին հայտնում է Politico-ն՝ վկայակոչելով Սպիտակ տան իր աղբյուրներին:
Նրանց տվյալներով, Պեկինի դեմ պատժամիջոցների վերջնական փաթեթը պատրաստ կլինի արդեն այս շաբաթ: Դրանք կարող են վերաբերել առևտրի սահմանափակումներին և տնտեսական այս միջոցառումների:
Նշվում է, որ Չինաստանի դեմ պատժամիջոցմներ սահմանելու որոշումը պայմանավորված է այդ թվում նաև Հյուսիսային Կորեայի շուրջ ստեղծված իրավիճակով և նրա միջուկային ծրագրով: Վաշինգտոնը կարծում է, որ Չինաստանը բավարար քայլեր չի ձեռնարկում Հյուսիսային Կորեայի միջուկային ծրագրին խոչընդոտելու համար:

According to the source, Trump’s aides met over the weekend and will continue the discussions on Monday, with a final decision expected as soon as this week.
There are a range of options on the table, including trade restrictions. Other possibilities include economic sanctions.
The information came after the US president's statement that China is not doing enough to stop North Korea from building a nuclear weapon and following long complains by the US that the Chinese are engaging in unfair trade practices.