Ադրբեջանցուն արտաքսել են Թուրքիայից շապիկի գրառման պատճառով
«Hero» (թարգմանաբար՝ հերոս) գրառմամբ շապիկ կրող Ադրբեջանի քաղաքացին ձերբակալվել է և արտաքսվել, հայտնում է haqqin.az-ը:
Ըստ տեղեկությունների, ոստիկանությունն ադրբեջանցուն ձերբակալել է Կարսում: Թուրքական ոստիկանությանը կասկածելի է թվացել շապիկի գրառումը: Հարցաքննումից հետո ադրբեջանցուն արտաքսել են:
Նշվում է, որ Էրդողանի վրա մահափորձ իրականացնելու կասկածյալներից մեկը դատարանում լսումների ժամանակ հագել է Hero գրառումով շապիկ: Թուրքերը դա դիտարկել են որպես հապավում հետևյալ մտքի. «Hoca Efendi Razi Olsun», ինչը թուրքերենից թարգմանաբար նշանակում է «Թող գոհ մնա վարպետը»: «Վարպետ» բառի ներքո հասկացվում է FETO ահաբեկչական կազմակերպության ղեկավար Ֆեթուլլահ Գյուլենը:

Azerbaijani Deported from Turkey for an Inscription on T-Shirt
The citizen of Azerbaijan, who put on a T-shirt with the "Hero" inscription, was detained and deported, haqqin.az reports.
According to information, the police detained an Azerbaijani in Kars. T-shirt with the inscription seemed suspicious to the Turkish police. After the questioning the citizen of Azerbaijan was deported.
The Turks deciphered the abbreviation as "Hoca Efendi Razi Olsun", which in Turkish means "Let the master be satisfied." The "master" means the head of the terrorist organization FETO Fethullah Gülen.